Обмани в ломбардах

Добропорядні ломбарди чітко слідують букві закону, а ось в «cірих» можна потрапити в неприємності.

Як відрізнити один від другого і на що звернути увагу.

ПОРАДИ:

Застава: ломбарди приймають в заставу тільки рухоме майно. Ніколи не варто закладати в ломбард квартиру, будинок, дачу – це 100% обман.

Ім’я: в юридичній назві обов’язково повинне бути присутнім слово “ломбард”. Тільки ломбард надає класичний позику під заставу і може реалізовувати невикуплене майно. На цьому його сфера діяльності закінчується. Немає слова “ломбард” – це обман і можна чекати сюрпризів.

Документ: в заставному квитку обов’язково повинен бути опис застави з подробицями – наприклад, кільце з червоним каменем, 585 проби, вага з каменем 3,5 грам, чиста вага 3 грами, зі слідами зносу, подряпане.

Слово “годинник” – зовсім не означає годинник в загальному розумінні, мається на увазі його корпус. А ось «годинник з браслетом» – це вже гарантія повернення комплектного виробу.

Розцінки: повинні бути вказані на видному місці. Градація цін зазвичай проводиться за пробою і станом золота. Ексклюзивні вироби оцінюються дорожче, типові кільця, тонкі ланцюжки, підвіси коштують найдешевше. «Імпортне» золото можуть також приймати дешевше за українське. Якщо позичальник хоче отримати максимум за своє золото – краще порівняти тарифи декількох ломбардів, вони можуть значно відрізнятися.

Підрахунок днів застави: рахувати дні ломбарди можуть по-різному. Одні вважають день застави і викупу за один день, інші – за два. Різниця становить одноденну ставку відсотка. Одноголосно, якщо повертати позику в той же день, хоч через годину, заплатити за один день користування грошима доведеться.

Термін позики: згідно із законом, у клієнтів є цілий місяць на викуп після закінчення основного договору. А ось на скільки укладено договір – потрібно перевірити. При замаскованій скупці це всього один день. Термін дії договору позики та пільгового місяця повинні бути обов’язково вказані в заставному квитку.

Відмова від пільгового місяця: якщо немає чіткого наміру залишити майно в ломбарді назавжди, ніколи ні за яких обставин не потрібно підписувати відмову від права користування пільговим місяцем.

Диференційований відсоток: іноді приймальники озвучують вартість позики тільки в перший місяць, а ось другий, пільговий, в розрахунок вартості ПВК (повної вартості кредиту) не входить. Тому ставка може досягати значних 20-70% на місяць. Ця проблема вирішується своєчасною сплатою відсотка, і наступний період буде також вважатися за низькою, базовою ставкою.

Викуп виробу: перевіряти заставу при викупі потрібно не відходячи від каси: за вагою, розміром, станом – все в точності має відповідати зазначеним у заставному квитку. Претензії після підпису «Заставу прийняв, претензій не маю» не приймаються. Це зроблено з метою уникнути шахрайства зі сторони “позичальників”. Елементарна уважність і уточнювальні питання, задані експерту-оцінювачу, – ось все, що потрібно для уникнення обману в ломбарді і для надійного користування послугами найстаріших фінансових установ світу.

Енциклопедія шахрайств та лохотронів – history.lohotron.in.ua

Ще з Енциклопедії:

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: :