Автосервіс

Ярослав: «Якось заїхав в автоцентр поміняти масло. Але, як потім виявилося, разом з ним мені поміняли ще й нове зчеплення машини на старе і несправне. Довести нічого не зміг, так як працівники автосервісу в один голос мене переконували, що зчеплення було таким з самого початку…»

Найчастіше люди незадоволені тим, що сервіси не дають гарантію на свої роботи і відмовляються виправляти наслідки неякісного ремонту. На всі претензії механіки розводять руками і не хочуть нічого виправляти.

Є кілька причин частих випадків шахрайства в автосервісах. По-перше, з 2000 року цей вид діяльності не ліцензується, а значить, ніхто не контролює якість послуг. По-друге, становище ускладнюється повною відсутністю кваліфікованих майстрів. Щоб поміняти колесо, не потрібно мати десять вищих освіт, а ось розібратися в електроніці сучасних машин може тільки спеціально навчений майстер на високотехнічному обладнанні. Самі автомобілісти, намагаючись заощадити, заохочують відкриття сумнівних сервісів. Але неякісний ремонт – це ще не найбільша біда. В автосервісі легко можна потрапити в руки справжніх шахраїв.

Ремонтники частенько змушують клієнтів замовити і оплатити зайві роботи. Трапляються на це, в основному, дівчата, вони приїжджають міняти масло і колодки, а їм заодно перебирають підвіску. Відповідно і рахунок виявляється в кілька разів більшим. Крім того, майстри можуть просто взяти нову запчастину машини, яка приїхала за ремонтом, і продати її, пред’явивши клієнту рахунок. Відомі й випадки цього злодійства.

Що робити

Щоб проконтролювати факт ремонту, завжди вимагайте від механіків повернути замінену деталь. Не рекомендується звертатися в автосервіси, які обіцяють спеціалізовану допомогу машинам будь-яких марок якщо над входом в сервіс висять прапорці з емблемами десятка машин, швидше за все, там не зможуть якісно полагодити жодну з них.

Щоб уникнути обману, слід лагодити машини тільки в сервісах, які готові укласти договір. Документ дозволить вимагати виконання гарантійних зобов’язань і добиватися, у разі чого, виплати компенсації через суд.

Енциклопедія шахрайств та лохотронів – history.lohotron.in.ua

Ще з Енциклопедії:

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: :