«Найняли водієм…»

Євген: «Нещодавно вирішив підзаробити водієм у одного місцевого бізнесмена. У результаті, в перший же робочий день я позбувся своєї машини, а мій роботодавець виявився типовим шахраєм, що промишляв разом з цілою бандою». Автомобіль може виявитися лише приводом для того, щоб заробити на довірливому водієві. Шахраї заздалегідь вибирають жертву з числа «приватників», що чергують у авто-, залізничних вокзалів і аеропортів. Буває, що потенційну жертву вербують, вже сівши в салон автомобіля. По дорозі солідний чоловік (або два), в строгому діловому костюмі і з значним портмоне заводить розмову про невдячну працю таксистів. Поступово він розповідає, що володіє фірмою і шукає водія. Повний соцпакет майбутньому працівникові гарантовано.

При виході з машини пасажир платить більше, ніж потрібно, гордо заявив, що здачі не треба, і, як би ненароком, цікавиться, чи не хоче власник автомобіля попрацювати на нього. «Роботодавець» дає візитку з номерами телефонів і один день на роздуми. Як правило, жертва обов’язково телефонує (хоча б з цікавості).

Перший робочий день починається з того, що водія просять приїхати в певний час за вказаною адресою і забрати шефа (квартира «шефа», як правило, знімається на один день, або людина просто чекає машину біля під’їзду випадково обраного будинку). Забравши «начальника», водій везе його спочатку в офіс (будівля, в під’їзді його на певний час ховається шахрай), а потім везе на склад, де тому нібито потрібно домовитися про купівлю-продаж великої партії оргтехніки. На складі (а точніше, звичайної заздалегідь найнятої квартири, де всі двері в кімнатах закриті і є два-три охоронці в камуфляжі) можна побачити купу якихось документів та коробки з оргтехнікою. Але там не виявляється господаря всього цього добра. Перепрошуючи, один з охоронців просить дочекатися шефа, який тільки що виїхав у справах, але обіцяв повернутися протягом години. Відвідувачі, звичайно, погоджуються почекати.

Через годину власник як і раніше відсутній. І охоронці починають грати в карти на гроші. Скоро до них приєднується і новий шеф водія, якому нібито дуже нудно. Гравці пропонують приєднатися і шоферові, але той, вирішивши, що його таким каверзним чином вирішив «перевірити на вошивість» новий шеф, звичайно відмовляється. Картярі грають, чи ледве не на інтерес, ставки мінімальні. Раптово один з чотирьох (зазвичай це «шеф») «випадково» роздає карти на п’ятьох. Він пропонує зіграти своєму новому підлеглому, щоб уникнути штрафу на невірно роздані карти. Той, бажаючи догодити, погоджується. Далі все йде по заздалегідь заготовленим сценарієм: спочатку жертва виграє дрібні суми, а потім починає програвати великі. Так як з шефом вони грали на пару, то й платити доводиться обом. Часто водієві доводиться з’їздити додому, щоб повністю повернути «борг честі». У випадку, якщо програвший, як кажуть, «йде в отказ», то тоді охоронці починають йому докоряти за нечесність, а майбутній начальник потихеньку просить розрахуватися, обіцяючи завтра ж віддати всю суму. Забравши, нарешті, зразки оргтехніки, компаньйони роз’їжджаються по домівках з домовленістю зустрітися наступного дня в офісі.

Яке ж здивування водія, коли наступного дня він дізнається, що фірми з назвою, вказаній на візитці, не існує, а про директора, з яким він вчора грав у карти, ніхто і не чув. Навіть якщо бідоласі яким-небудь чином і вдасться розшукати так званого начальника, довести факт шахрайства практично неможливо.

Що робити?

1. Влаштовуючись на роботу, неодмінно перевірте всі документи. Може виявитися, що такої компанії просто не існує.

2. Не піддавайтеся на провокації: ви прийшли заробляти гроші, а не віддавати. Тому, не залишайте в заставу ніяких грошей, особливо в перші дні.

3. Ніколи не грайте в азартні ігри на гроші з незнайомими людьми.

Енциклопедія шахрайств та лохотронів – history.lohotron.in.ua

Ще з Енциклопедії:

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: :