Обман автопродавцями

Михайло займався в основному шахрайствами з автомобілями. Схема, за якою шахрай діяв, традиційна: заплативши мінімальний заставу і написавши розписку на решту суми, він ставав господарем машини, яку тут же продавав, а з колишнім власником просто «забував» розрахуватися.

Гроші на книжці

Коли людина продає автомобіль, вона, природно, завищує ціну, щоб була можливість поторгуватися і щоб вигідніше продати авто. Коли є людина, яка, не замислюючись, пропонує купити машину за вказаною ціною, то продавець, звичайно, невимовно радіє. Ось тільки у покупця замість готівки виявляється ощадна книжка на пред’явника. Але це для щасливого продавця вже дрібниця. І угода швиденько оформляється. Покупець їде на придбаному авто, а продавець йде в ощадбанк і виявляє, що грошей немає. Їх хтось вже встиг зняти. Може бути й інший варіант цієї афери: в ощадкнижці просто підробляються цифри, наприклад, зазначено 125000 гривень, а насправді – 5000, а «12» майстерно підмальовані.

 

 

Не продав, а програв

Успішно діє і вкрай проста форма шахрайства щодо продавців пригнаних на продаж автомобілів. У цьому випадку господар програє машину в карти. Обставляється подібна афера дуже продумано.

Шахраї діють за стандартною схемою. Спочатку читається розділ оголошень про продаж машин у місцевих газетах, вибирається автомобіль. По телефону домовляються з господарем її подивитися, для чого останній запрошують в кафе чи інше інше заздалегідь підготовлене місце. Далі, коли приходить продавець, його садять, пригощають, ведуть бесіду. Навколо ходять пристойні люди із стільниковими телефонами, які незмінно щось продають і купують, причому тільки оптом. Загалом, повна ілюзія серйозності намірів покупця і бездоганності його репутації. А поки покупець дивиться машину, його приятелі, щоб скоротати час, пропонують господареві авто зіграти в карти. А оскільки продавець майже завжди приїжджає без грошей, йому радять поставити на кін хоча б колесо від продаваної машини («Якщо виграємо – скидочка буде»). Після програшу колеса на кін ставиться наступна деталь і т.д.

Програвши, таким чином, частину машини, продавцю повідомляють, що клієнту вона не сподобалася. Але картковий борг потрібно повернути. Господар залишає машину в заставу, а сам їде за грошима додому. Повернувшись, він не виявляє ні солідних хлопців із стільниковими телефонами, ні самої машини.

Енциклопедія шахрайств та лохотронів – history.lohotron.in.ua

Ще з Енциклопедії:

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: :