Попутники (попутчики)

Максим: «Я професійний водій. Одного разу вирішив підзаробити приватним візництвом. Їду по місту і бачу звичайну молоду людину, яка голосує на узбіччі (неподалік від магазину теле-відео-побутової техніки) з коробкою від телевізора PHILIPS. Я зупиняюся – громадянин просить довезти до певного місця, попередньо заїхавши ще за трьома-чотирма адресами, і обіцяє кругленьку суму винагороди. Кладемо телевізор на багажник, вирушаємо в дорогу. Заїжджаємо в одне місце, друге, третє (об’їхали вже добру половину міста). Очікую пасажира у чергового під’їзду. Хвилювань ніяких – який дурень кине телевізор за $300, не заплативши за проїзд? Проте його немає і немає, немає і немає. Нарешті, не витримав: від’їжджаю, відкриваю коробку, а там цегла та картон».

Повальне безробіття змусило дуже багатьох власників особистого автотранспорту зайнятися приватним візництвом. Напевно, кожен водій, «Таксі» за копійки на свій страх і ризик, мріє влаштуватися у фірму зі стабільним заробітком і відпусткою за рахунок підприємства. Шахраї врахували цей фактор і тут же придумали спосіб експропріації грошових коштів у небагатих «приватників».

Шахрайство може виявитися і більш небезпечним. Наприклад, як у цій цілком рядовий історії. Водій прямував на індивідуальному транспортному засобі з півночі міста N. у бік центру. Він помітив голосуючу на узбіччі парочку – на вигляд добропорядні, добре одягнені молоді люди. Доповнювала картину валіза неміряних габаритів. Водій погодився їх підвезти. Валіза була поміщена в салон, туди ж помістилися і її власники, втомлені, але задоволені. Домовившись про розмір гонорару, водій почав рух у потрібному напрямку. Пасажири виявилися людьми привітними і балакучими. Неодноразово висловивши захоплення з приводу дивовижних пейзажів міста, вони пояснили, що люди вони не місцеві, а навіть зовсім навпаки, приїжджі. Прибули вони чи то з Росії, чи то ще звідкись з метою налагодження бізнесу.

Коли ціль поїздки була вже близька, гості пояснили, що, взагалі-то кажучи, ринок не є кінцевим пунктом їх маршруту. На базарі було потрібно тільки забрати бабцю Настю з вагами. Водій погодився на подальшу співпрацю, за умови відповідного зростання винагороди. Після укладення усної угоди, поїхали за бабою, залишивши дорогоцінну валізу в машині як символ взаємної довіри сторін.

Деякий час водій вдавався до роздумів про можливі способи витрати передбачуваного гонорару, але після викурювання сигарети їм опанувало неясне занепокоєння. Після другої сигарети він усвідомив, що період очікування занадто затягнувся. Прочекавши ще якийсь час, з властивою йому кмітливістю, вирішив з’ясувати, наскільки виправдані його очікування. Для цієї мети він відкрив валізу. Всередині знаходилися булижники, дбайливо загорнуті в старі газети.

Будучи не з чуток знайомим із звичаями незаконослухняних громадян, водій зміг з великим ступенем ймовірності спрогнозувати можливий розвиток подій. Варіант з несплатою проїзду відпадав – в силу чималої вартості самої валізи. Крім того, малоймовірно, що настільки ретельна упаковка і тривала комедія учинялись заради такої скромної мети. Ймовірно, планувалося повернутися не тільки з бабою Настею, але і з парою-трійкою молодців неабияких габаритів, з подальшим розкриттям валізи і з’ясуванням, куди подівся її цінний вміст… Благо, водій вчасно збагнув, що справа нечиста, і відразу поїхав подалі від місця очікування.

Що робити?

Досвід показує, що більшість складних маршрутів з проміжними зупинками і очікуванням пасажира наповнене самими різноманітними неприємностями. При цьому варіант «ретируватися без оплати» представляється найшкідливішим підсумком поїздки. Не слід брати участь у таких заходах навіть на умовах найщедрішої передоплати. Повірте, зовнішня необразливість клієнта також не може гарантувати безпеку.

Енциклопедія шахрайств та лохотронів – history.lohotron.in.ua

Ще з Енциклопедії:

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: :