Підставне зіткнення

Андрій: «Якось я їхав на машині по місту в крайньому лівому ряду. Несподівано позаду мене “притулилась” машина й почала наполегливо блимати фарами, щоб я пішов з дороги. Але так як справа була вночі, я не побачив, що справа йшла інша машина. До того ж у неї не горіли фари. У підсумку, я прийняв вправо, і та машина, що їхала справа, різко дала газу. У результаті, бампер моєї машини процарапав її лівий борт. Винен виявився, звичайно, я. Коли господар машини почав вимагати гроші, у мене не було іншого вибору, окрім як віддати їх йому»…

Цей вид кримінального бізнесу дуже молодий і ще не має офіційної назви, але частіше за все користуються терміном «підстава». Ще п’ять років тому такі шахрайства були одиничними фактами, проте останнім часом вони набули справжньої популярності. Сенс псевдоаварії простий: підставити машину під несильний удар, залякати жертву до напівсмерті та отримати в результаті хороші гроші.

ДТП провокують злочинці, як правило, на вже битій машині, підставляючи при цьому свою машину під удар, а потім вимагають гроші у «винного» водія. Як правило, жертва шахраїв – це не надто дорога (щоб самим не нарватися на неприємності), але і не дуже дешева (щоб клієнт був платоспроможний) машина.

Далі – справа техніки. Жертва під натиском “задньої” машини починає перелаштовуватись вправо, і в цей момент машина праворуч різко збільшує швидкість і підставляє під удар своє ліве переднє крило. «Постраждалі» (крім водія, у салоні зазвичай виявляються ще один або двоє міцних чоловіків), не даючи схаменутися жертві, вискакують з машини і починають скандал, вимагаючи сплатити «завдані збитки». Після проведеної афери шахраї від’їжджають в найближчий провулок, вирівнюють вм’ятину молотком і освіжають її фарбою з балончика. І вже через півгодини вони готові продовжити «полювання».

Що робити?

1. Опинившись у такій ситуації, вимагайте виклику співробітників державтоінспекції.

2. Ні в якому разі не віддавайте «в заставу» жодних документів і навіть не показуйте їх, а також не кажіть, де живете або працюєте.

3. Не приймайте пропозицій від’їхати до тротуару: за законом машини повинні стояти там, де зіткнулися, нехай навіть це створить пробку. Це необхідно, щоб зрозуміти, хто винен у ДТП.

4. Як правило, аферисти у бійку не лізуть, а, ледь почувши про виклик ДАІ, вважають за краще ретируватися без здобичі.

Енциклопедія шахрайств та лохотронів – history.lohotron.in.ua

Ще з Енциклопедії:

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: :