Чарівні товари

Владислав Анатолійович, пенсіонер: “Рік тому я придбав цирконієвий браслет. Я подарував його дружині: вона страждає на перепади тиску, а в рекламі так переконували – я сподівався, що їй допоможе. Зняв збереження з книжки і відправив. Браслет надіслали місяців через два, та ще й післяплатою. З тих пір дружина не знімає мій подарунок, тільки от результату, по-моєму, ніякого».

Мідний браслет

Чудо-товари в нашій країні з’явилися трохи менше півстоліття тому. За часів хрущовської відлиги, коли почастішали закордонні поїздки радянського керівництва, у Москві з’явилися перші «цілющі» мідні браслети з Японії. Чудо-аксесуари, нібито знижують тиск і підвищують сексуальну активність, вмить стали ультрапопулярними. Особливо цінувалися мідні браслети зі сталевими магнітними вставками – вважалося, що вони вдвічі ефективніше завдяки взаємодії міді та магніту. І не біда, що заморська дивина залишала на зап’ястях темні смуги… З цим можна було б змиритися, якби не головний недолік: тиск не знижувався та сексуальної сили аж ніяк не додавалося.

«Мідні» джинси

Правда, експлуатація кольорового металу на цьому не закінчилася. Технології вдосконалювалися, і тепер на вітчизняному ринку з’явився новий фантастичний товар – джинси з мідними нитками. Продавці обіцяють «покращення функціонального стану шкірних покривів і запобігання судинної патології, задіюючи протизапальну і протиревматичну властивість міді». Медики в один голос заявляють, що подібний виріб ніяк не може поліпшити здоров’я. Кажуть, що якщо б контакт з міддю був корисний, найздоровішими на світі людьми були б шахтарі. Хоча, за медичною статистикою, саме вони – рекордсмени по шкірних захворюваннях.

Цирконієвий браслет

Технічна творчість торговців чарівними зіллями і чудодійними примочками не стоїть на місці. І ось знову перед нами на телеекрані знайома картина: красиву жіночу або міцну чоловічу руку обвиває витончений цирконієвий браслет, який Вам з радістю доставлять доларів за сто. Одне дивно: чому сто доларів? Адже цирконій – недорогий метал. Грам коштує близько шести 50 копійок, так що маса цирконію у браслеті оцінюється не більше, ніж у 20 гривень. Навіть якщо врахувати роботу з виготовлення браслета, беручи до уваги, що предмет цей явно не ручної роботи, а продукт серійного виробництва, все одно дивно, що браслет – коштує в 40 разів дорожче металу. Приміром, ціна ланцюжка з золота, максимум у 2 рази вище, ніж вартість сировини.

«Циліндри фараона»

Шахраї продовжують «облагороджувати» метали. Одне з останніх ноу-хау – «циліндри фараона». В Інтернеті винаходу присвячений спеціальний сайт, що містить десятки сторінок інформації про способи застосування зцілювальних циліндрів. Першовідкривач і пропагандист «циліндрів фараона» В.П. Ковтун стверджує, що вони можуть бути рекомендовані «людям з серцево-судинними захворюваннями, гіпертонією, нейротрофічними порушеннями, хворобами вивідних шляхів, безсонням». Також циліндри «легко справляються з головними болями, стресовими станами і позбавляють від необхідності приймати в цих випадках хімічні лікарські препарати».

Циліндри Ковтуна являють собою дві трубки з міді та цинку, заповнені речовинами, склад яких винахідник тримає в секреті. Ви тільки вдумайтеся: «Під дією циліндрів підвищується загальний енергетичний рівень – і в організмі створюється обстановка, при якій йому набагато легше справлятися зі своїми проблемами». Заманливо, нічого не скажеш…

Винахідник-аферист підкріплює свої твердження про цілющості винаходи посиланням на нібито небачене здоров’я давньоєгипетських фараонів. Так, Псамметіх I царював 51 рік, Рамсес II Великий – 67 років, Тутмос III – 54 роки. Тут вважаємо за необхідне уточнити: більшість єгипетських фараонів правили не так довго. Наступний по порядку Псамметіх II сидів на троні всього 6 років, Тутанхамон – 8, а великий реформатор Ехнатон – 19. Крім того, засновникам компанії, що виробляє ці диво-циліндри, слід було б врахувати, що цинк стародавні єгиптяни взагалі виплавляти не вміли – людство освоїло цю технологію через тисячоліття, в XVI столітті нашої ери.

Піраміди Голода

Ще один спосіб зцілитися пропонує Олександр Голод. На території СНД він спорудив 17 чудесних пірамід, найбільша з яких – з конусом, що досягає у висоту 44 метри, – височіє на 38-му кілометрі Новоризького шосе. У два рази нижче за його знамените споруду біля озера Селігер.

Піраміда Голода

Мета будівництва пірамід, за словами цілителя, – «лікування виразок людських, відновлення порушеного екологічного балансу». «Один ковток води, яка пару годин була в Піраміді, – каже інженер, – гарантія від онкології. Зцілилися вже сотні тисяч людей. Піраміда змінює структуру простору і гармонізує його. Через 5-7 років зникнуть рак, СНІД, туберкульоз, грип, гепатит. Через 15 років людина буде жити до 100 років. Проблема Чечні теж вирішиться, якщо там поставити піраміду… »

І, подібно пам’ятного багатьом Чумаку, Голод «заряджає» в пірамідах хліб і сіль, воду і камені. Правда, на відміну від телевізійного екстрасенса, який «заряджав» воду з телевізора абсолютно безкоштовно, Голод заряджені продукти продає, буквально не відходячи від піраміди, – вода по 15 рублів за пляшку, пряники по 35. До речі, багато хто з радістю купують жмені зарядженої гальки по 10 рублів за камінець…

Що робити?

У цій ситуації, мабуть, краще не робити нічого. Тобто не давати можливості шахраям наживатися на Вашій довірливості. У будь-якого гарантовано «цілющого» засобу є ліцензоване виробництво і прописана у відповідних документах дія. Як правило, те, що не продається в аптеках, має до лікування вкрай слабке відношення.

Енциклопедія шахрайств та лохотронів – history.lohotron.in.ua

Ще з Енциклопедії:

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: :