Псевдоцілителі

Ірина, бухгалтер: «Два роки тому мені поставили страшний діагноз. Півроку я лікувалася за допомогою традиційної медицини, лежала в лікарні, пила ліки.

Краще не ставало – навпаки, тільки гірше. У нас на роботі з’явилася нова співробітниця, яка, дізнавшись про моє недугу, розповіла мені історію про одужання родички, яка брала харчові добавки. Я, звичайно, зацікавилася, – ще б пак: така надія – попросила колегу допомогти придбати засіб. Вона з радістю забезпечила мене повним комплексом, вартістю в $500: мовляв, дорого, зате ефективно. Пропивши курс, суттєвого полегшення я не відчула, навпаки, весь місяць мене нудило, і крутилася голова. Моя “рятівниця” заспокоювала: “Це нормально: виходять шлаки”. Потім вона наполягла на придбання ще однієї порції БАДів: “Новий рівень, лікувальний”. Голова продовжувала крутитися, а одного разу я втратила свідомість прямо на роботі – потрапила до лікарні з передінсультному стані. Потім з’ясувалося, що ці препарати не можна приймати при підвищеному тиску, а я гіпертонік. Звичайно, я перестала пити ці БАДи. А коли вийшла на роботу після лікарняного, та співробітниця, що порекомендувала мені приймати добавки, вже звільнилася».

Левова частка шахрайств відбувається в області цілительства. Це легко: не треба спеціально розшукувати жертву, вивідувати її домашню адресу або інші координати. Простаки, самі йдуть у руки, просто серед білого дня «купуючись» на свідомий обман.

На трьох

Одна зі схем така. На вулиці до вас підходить солідна, доглянута жінка і запитує, як пройти до найближчої аптеки (пошти, музею, місцевої визначної пам’ятки). Ви починаєте викладати найближчий маршрут і раптом за спиною чуєте радісний вигук – незнайомка кидається в обійми до дивно одягненої жінки. З’ясовується, що ще якихось три місяці тому у цієї доглянутою пані була біда: і здоров’я похитнулося, і чоловік пішов, і на роботі неприємності… А ця сама зустрінута жінка порчу зняла, та й грошей не взяла, адже у тих, хто всерйоз займається магією, так не прийнято. Ви переймаєтеся повагою до «справжньої відунки», а та, у свою чергу, оголошує, що і на вас наведена порча, так що, мовляв, чекайте біди. І хитро, причому, наведена-то: на гаманець та на прикраси – ці речі постійно з вами, і «очистити» їх життєво необхідно. Від «очистити» недалеко і до «обчистити»: гаманець і колечка-сережки кладуться в пакет – щоб ви переконалися, що «відунья» не злодійка і поверне ваші цінності відразу після процедури. Дійсно, пакет віддають назад з наказом відкрити через годину-півтори – магія повинна подіяти. Будьте впевнені, довірлива людина: замість грошей і коштовностей ви виявите «ляльку» і фальшиві скельця.

Уявні зцілені

Зустрічаються більш складні схеми. Так, в шахрайстві може бути задіяна велика кількість людей. Їх спеціально готують для «виступів». Формується і ретельним чином «натаскується» натовп уявних зцілених. На автобусі їх перевозять з місця на місце слідом за гастролюючим цілителем для демонстрації ефективності методів лікування. У 99,9% випадків ці «чудотворці» в реальності лише пересічні актори, часом володіють майстерністю гіпнозу. Істинне цілительство під силу ліченим одиницям. Псевдоцілителі широко використовують методи відомих ілюзіоністів. Зараз все частіше відзначаються випадки використання одурманюючих газоподібних речовин, які розпилюються в залі. Не виключено, що деякі можуть бути небезпечні для здоров’я.

Обережно: «натуральні» ліки

Жертвами таких шахраїв стають, в основному, жінки. Вони є більш сприятливими, легко збудливі. Хоча спеціального впливу обдарованих акторським талантом і кримінальної винахідливості таких людей іноді навіть не потрібно. Люди самі, без впливу зловмисників витрачають мільйони гривень на невипробувані ліки, які, в кращому випадку, марні. Проте можуть виявитися і вкрай небезпечними. У результаті – порожні гаманці і купа марно прийнятих таблеток. Найпоширеніший аргумент, який ризиковий набувач використовує для самопереконання, – «натуральність» засобів, вироблених «з рослин».

Перш, ніж прийняти невідомий цілющий засіб, створений на натуральній основі, задумайтеся: у природі існують і отруйні рослини, і «натуральний» зовсім не означає «безпечний». На відміну від справжніх ліків, які офіційно продаються в аптеках і забезпечені докладною інструкцією, до препаратів «на травах» у більшості випадків додається папірець з гарантіями лікування, але без інформації про найважливіші медичні характеристики: силу дії, побічні ефекти, а часом і дози. У результаті пацієнт ризикує життям, приймаючи сумнівний препарат, тим більше без консультації з лікарем.

Що робити?

Якщо у вас немає документальних підтверджень придбання препарату, покарати продавця за несподівані «побічні ефекти» буде неможливо. Тому не поспішайте купувати ліки, які пропонують вам комівояжери або теле-та Інтернет-магазини. Навіть при купівлі ліків в аптеці потрібно керуватися здоровим глуздом: аптека не несе відповідальності за зміст рекламних оголошень, так що при виборі зілля треба бути гранично обережним. Крім того, якщо ви помилитеся в діагнозі і приймете сильнодіючий засіб, наслідки можуть бути вкрай сумними.

Енциклопедія шахрайств та лохотронів – history.lohotron.in.ua

Ще з Енциклопедії:

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: :