Двійники “зірок”

Кілька років тому у Воронежі з’явилися двійники популярного колективу «Дискотека Аварія». Ця група повинна була приїхати до Воронежа з концертом, але в останній момент щось розладналося. І концерт не повинен був відбутися. Але він все ж таки пройшов на сцені палацу спорту «Ювілейний».

Спочатку виступила місцева команда КВН, потім Воронезькі танцювальні колективи, а після годинного «розігріву» на сцені з’явилася «псевдоаварія». Раптово «фанера», під яку виступали молодчики, перервався, і хлопцям довелося «робити ноги» зі сцени. Організатори заходу заявили, що це була пародія на популярну команду.

Для виступів справжніх артистів виділяють зазвичай головні майданчики міста. А в невеликих ресторанчиках і маленьких концертних залах в основному спокійно працюють численні «псевдозірочки». Легше всього копіювати виступи зірок, які відрізняються великою кількістю гриму і костюмів (наприклад, Вєрка Сердючка і «Нові російські бабки»).

Яскраві плакати і невисока ціна на квитки приваблюють багатьох шанувальників вітчизняної поп-музики. Але мало хто може розглянути на цих плакатах напис, написаний дуже дрібним шрифтом: «Театр пародій (назва)». Ця фраза допомагає надати промислу двійників легальність. Орієнтуються такі шахраї на недосвідчену і невибагливу публіку. Тому такі «театри пародій» на курортах і в провінції ростуть, як гриби після дощу.

Двійники “зірок” заробляють дуже непогано. Середня вартість квитка на такі концерти 75-150 грн., звичайна місткість залу – 300 чоловік. У сумі касовий збір складає близько 30 тис.грн. При цьому не потрібно витрачатися на костюми і диск з фонограмою. Вони використовуються не раз. За місяць артист здатен дати близько 20 виступів. Так що підсумковий місячний дохід двійника може становити деколи близько пів мільйона гривень. Звичайно, рівень шоу справжніх “зірок” і їх двійників не йдуть ні в яке порівняння.

Колишні гравці команди КВН «Нові вірмени» Арман та Артур Мкртчан навесні 2003 року запропонували привезти на гастролі до Волгограду кавеенщиків з найбільш популярних тоді команд, а також самого Олександра Маслякова. Жителів міста ця новина дуже порадувала. Спонсори дали братам $ 10 тисяч на гонорари Олександру Маслякову і самим кавеенщикам. За кілька днів до початку гастролей брати разом з грошима зникли з міста-героя Волгограда.

А двійник, що видавав себе за співака Шуру, при повній відсутності схожості з оригіналом, був спійманий обуреними глядачами в одній з станиць Кубані. Двійника любителі творчості Шури спочатку побили, а тільки після цього здали до рук міліції.

Консультація юриста

Публічний виступ під ім’ям відомого артиста – злочин. Воно підпадає під дію відразу кількох статей Кримінального кодексу. По-перше, це порушення авторських прав, а по-друге, шахрайство і, по-третє, завдання шкоди репутації артиста, якого копіюють. Шахраєві загрожує ув’язнення на строк до двох років. Якщо спільно з «артистом» діють «прордюссери», «гримери», «костюмери», «підтанцьовка» і т. д., то злочинцям загрожує термін до п’яти років. Однак шкоди, заподіяну справжнім артистам і обдуреним глядачам, компенсувати навряд чи вдасться.

Але все-таки професія такого шахрая дуже небезпечна. Його може чекати у разі розкриття обману не тільки кримінальна відповідальність, але і помста глядачів.

Енциклопедія шахрайств та лохотронів – history.lohotron.in.ua

Ще з Енциклопедії:

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: :