Гроші

Багато разів москвича Михайла попереджали, що обмін валюти у “мінял” на вулиці – справа небезпечна. Але він полінувався шукати в незнайомому місті обмінний пункт і довірив долю своїх доларів ділкам на вулиці.

Поки Михайло перераховував отримані гроші, шахраї обміняли його долари на фальшиві. Звинуватили його в обмані. На шум підбігли друзі шахраїв. Гроші у Михайла в результаті відняли, пригрозили міліцією і відпустили.

Варто відзначити, що шахрайств такого роду проходить чимало, і всі вони організовані так, що міліція нічого не може зробити. Так, підробка грошей переслідується за законом, але, якщо на банкноті не підроблені водяні знаки, а на банкноті замість облич президентів смішні картинки – такі папірці не вважаються ні справжніми, ні підробленим грошовими купюрами. Але шахраї можуть підкласти їх при обміні або розміні людям з поганим зором або просто неуважним.

До шахрайств з грошима також відносяться афери з валютами інших країн. Уявіть: у таксі сідає іноземець, навантажений величезними тюками. Водій передчуває велику виручку. Наприкінці поїздки іноземець простягає грошову купюру іншої країни. Він говорить, що ця 20-ка – кувейтський динар. І це більше, ніж 20 доларів. Але в підсумку купюра виявляється Югославською (зовні дуже схожою з кувейтським доларом). І якщо перевести її в гривні, вийде кілька копійок.

Але найнебезпечніше – це фальшивки. Їх важко відрізнити від справжніх. Найбільш поширений варіант – зайві нулики на купюрі. Також підробляють напис. Але це складніше. Наприклад, на доларах напис «FIVE» перетворювалася на «FITE». Це, мабуть, повинно було викликати асоціації зі словом fifty.

Консультація юриста

Випадків, коли шахраї, підмінивши купюри, звинувачували жертву в фальшивомонетництві чимало. Якщо ви потрапили в таку історію – негайно йдіть до міліції.

Поради:

1. якщо не знаєте пропонованої вам валюти, не беріть її. Не варто вірити тому, хто намагається її збути;

2. не беріть великі купюри, що носять численні сліди перебування в руках;

3. якщо ви маєте справу з доларом, погляньте на просвіт, щоб визначити наявність металевої смуги;

4. на підроблених грошах літери, цифри та серії номерів надруковані розпливчасто і не мають рельєфу. Краї букв нерівні, забарвлення нерівномірне. Номери серій купюр повинні бути різними;

5. якщо ж вам попалася фальшивка, не намагайтеся якнайшвидше позбутися від неї в найближчому магазині, а зверніться до міліції.

Енциклопедія шахрайств та лохотронів – history.lohotron.in.ua

Ще з Енциклопедії:

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: :