Шахрайство у грі з гральними кістками

З подій новітньої історії відомий арешт трьох американців в казино Монте-Карло за підміну гральних кісток. До арешту вони встигли виграти кілька тисяч доларів. Принц Реньє помилував тільки одного з них, що страждав якоюсь недугою, двох інших було віддано до тюремного ув’язнення на 2 роки.

«Краплені» кістки

Кістки, що спеціально виготовлені для шахрайства, були знайдені ще в похованнях давнього Єгипту і Сходу та у доісторичних могилах Північної і Південної Америки. Будь-яка гральна кістка, відмінна від правильного куба, видаватиме числа, не відповідні правильному розподілу ймовірностей. Такі кістки називають крапленими (shape). Це кубічні кістки, у яких одна або кілька сторін підпиляні, так що вони стають злегка не кубічними (у формі цеглини), і, отже, з більшою вірогідністю випадають на широкі сторони.

Пиляні кістки найбільш поширені зі всіх типів кісток, які використовують шахраї. Інший різновид – споряджені кістки, що має форму правильного куба, однак у поверхні кісток з одного боку висвердлюється отвір, у яке додається свинцеве грузило, яке потім ретельно маскується. Така кістка з більшою вірогідністю випадає стороною, протилежною обтяженій.

Роблять також кістки, у яких деякі з цифр дублюються на протилежній стороні. Такі кістки, звані «top and bottom», як правило, використовуються професійними гравцями, які вводять їх у гру в середині партії, користуючись спритністю рук. Оскільки неможливо побачити одночасно більш ніж три грані кубика, ці кістки часто вводять в оману недосвідченого гравця.

Примітивний спосіб зміни форми – кістки, що мають дві злегка опуклі або увігнуті грані. При кидку вони звичайно падають на рівні грані. Кістка також може мати злегка витягнуту форму, і тому вона буде падати на більш довгі сторони. Третій варіант – у кістки ребра деяких граней злегка закруглені, і тому вона рідко зупиняється на них. Нарешті, у кістки ребра однієї грані можуть злегка виступати. Це заважає кістки котитися.

Шахрайства з використанням «чесних» кісток

Про гравців у кістки, які вміють викинути будь-яку комбінацію, ходять легенди. Однак лише деякі люди розуміють, як далекі ці легенди від реальності. У дійсності ж, люди, котрі пов’язали своє життя з іграми в кістки, знають, що при тривалому тренуванні можна набути і відшліфувати техніку кидка, що дозволяє, якщо не напевно викинути задану комбінацію, то значно збільшити ймовірність її появи.

Один зі способів – при кидку надати кістці обертальний імпульс паралельно площини стола. У момент кидка кістка перебуває потрібним боком догори. Падаючи, вона зберігає обертання, що перешкоджає перевертанню (перекиданню).

Інший спосіб – котити кістку в заданій площині. При такому коченні дві грані, що знаходяться збоку, мають набагато менше шансів випасти, ніж інші чотири.

Третій спосіб – змусити кістку ковзати в потрібному положенні. Цей кидок можна використовувати тільки в умовах досить слизької поверхні: лінолеум і т. п. «Ковзаючий кидок» – коли одну з кісток притримують мізинцем. У результаті вона не котиться, а ковзає по поверхні столу, зберігаючи заздалегідь вибране число на верхній грані.

Є й більш важкі для викриття прийоми, які побудовані на мистецтві шулера кидати кістки особливими способами. Найвідоміший серед таких кидків так званий «грецький кидок», коли верхня кістка притискає нижню в потрібному положенні. Найбільш вправні шулери можуть миттєво змінити кістки при кидку. Підроблені кістки знаходяться всередині долоні і до пори до часу утримуються подушечками долонь.

Магнітні гральні кістки

Такі кістки містять металеві вставки (зазвичай це сітка з тонкого сталевого дроту або круглі сталеві диски), які вганяють в отвори, що маркують очки на гранях. Зазвичай металом начиняються 4 грані, протилежні тим, які повинні випадати за задумом виробника. У столі знаходиться електромагніт, при включенні якого начинені грані притягуються.

Захист від шахрайства

Коли великого знавця ігор Джона Скарн запитали, чи може він, з його величезним досвідом і знаннями, бути впевненим у тому, що проти нього грають чесно, експерт відповів: «На жаль, не можу». Абсолютну впевненість у тому, що його не обдурять у грі, може відчувати тільки та людина, яка ніколи не грає. Кращою захистом від шахрайства можуть бути знання.

Підсумовуючи інформацію про шахрайство в іграх з кістками, перелічимо кілька способів контролю. Якщо сумнівається під час гри – повинні перевірити:

1) чи всі номери (1-2-3-4-5-6) присутні на гранях кубика;

2) сума номерів на протилежних гранях завжди повинна бути дорівнює 7;

3) всі грані повинні мати однакову площу і бути однаково плоскими;

4) всі грані мають бути однаково гладенькі,

5) зазори між двома доданими один до одного кубиками повинні мати однакову величину (фаска з ребер знімається під кутом 45 градусів);

6) вершини і ребра кубиків повинні мати правильну форму. Якщо вони округлені, то слід простежити за тим, щоб закруглення було однаковим на всіх кутах;

7) отвори, що маркують очки на гранях, повинні бути просвердлені на однаковій відстані один від одного і на однакову глибину;

8 ) тест на обертання при зануренні в рідину або замінюючий його тест на обертання між пальцями дозволяє виявити кістки зі зміщеним центром ваги.

Що робити?

Найкращим способом уникнути шахрайства і не відмовлятися при цьому від азартних розваг є вибір компанії і місця гри. Якщо ваші партнери добропорядні люди, а заклад, в якому ви граєте, має стійку високу репутацію, ви знаходитесь в більшій безпеці, ніж, якщо знаєте зайвий десяток шулерських прийомів і перевіряєте кістки після кожного кидка. У цьому сенсі, кожен сам кує своє щастя, вибираючи – коли, де і з ким.

Енциклопедія шахрайств та лохотронів – history.lohotron.in.ua

Ще з Енциклопедії:

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: :