Благодійність через Інтернет

Тетяна: «Якось я отримала по електронній пошті лист наступного змісту: “Я бізнесмен, власна справа у мене з’явилося зовсім недавно. Вчора мені несподівано подзвонили, і молодий голос у трубці запропонував зустрітися для купівлі великої партії товару. Я погодився, і ми домовилися зустрітися біля кінотеатру Космос для укладання угоди. Після того, як все було обумовлено, кожен пішов у свою сторону. Але мені несподівано перегородили шлях троє амбалів і, нічого не пояснюючи, заштовхнули в машину. Хвилин через п’ять я опинився у відділенні міліції недалеко від метро. Там мене півтори години залякували, казали, що можу потрапити до в’язниці за те, чого ніколи не робив. Потім зняли відбитки пальців і змусили підписати чистий аркуш паперу. Після всього цього запропонували викупити протокол, відбитки і підпис. А за це обіцяли не порушувати кримінальну справу. Далі чотири дні на збір $8000. Таких грошей у мене немає. Допоможіть, будь ласка! Далі приводився номер гаманця для WebMoney. Я перерахувала бідоласі трохи грошей – скільки було не шкода. Чоловік моєї знайомої потрапляв у подібну ситуацію, і йому теж не було кому допомогти».

Дошки і форуми в Інтернеті просто завалені подібними несамовитими історіями. Як правило, в таких оповіданнях головними темами стають проблеми з житлом, з роботою, зі здоров’ям, особисті неприємності. Деякі історії виявляються дійсно правдивими. Але це поодинокі випадки і зустріти їх можна, як правило, на сайтах спеціалізованих організацій (благодійні фонди, фонди допомоги, благодійні проекти і т.д.).

У гонитві за легкою наживою шахраїв нічого не може зупинити. Доходить до того, що вони створюють сайти-клони. Потім крадуть інформацію, наприклад, про важко хворих дітей з справжніх благодійних ресурсів і розміщують її на своїх сайтах. Природно, послані на зазначені адреси гроші дітям не доходять, а осідають у кишенях шахраїв. Відгукуватися на подібні історії варто з великою обережністю.

На початку 2001 року був відкритий англомовний сайт kid-sneedhelp.сom, де виставлялися фотографії дітей з ресурсу deti.msk.ru зі зміненими іменами і прізвищами. Цей сайт перестав працювати тільки недавно. Скільки грошей не дійшло до тих, хто в них дійсно потребував, залишається тільки здогадуватися. На Заході такого роду шахрайства стали давно великим бізнесом. Зараз цей спосіб отримання грошей докотився і до нас.

Що робити

Практика показує, що боротися з віртуальними шахраями марно. Якщо ви стали їх жертвою, можна поскаржитися в адміністрацію, що відповідає за розміщення сайтів. Але в кращому разі «липовий» сайт просто закриють. А для того, щоб заарештувати шахрая, його потрібно взяти на місці злочину під час передачі грошей або товару. Операції ж всі здійснюються, в основному, по пошті і за безготівковим розрахунком. Тому писати заяву в міліцію можна, але результату це, швидше за все, не принесе ніякого. Якщо все-таки хочете надати комусь свою допомогу, перевірте якомога ґрунтовніше істинність існування зазначеної організації, її адреси, спробуйте зв’язатися із представниками по телефону або особисто.

Енциклопедія шахрайств та лохотронів – history.lohotron.in.ua

Ще з Енциклопедії:

1 thought on “Благодійність через Інтернет

  1. Хто такі фонд Небайдужі серця (Небайдужі серДця)? Це телефонні шахраї, що під виглядом волонтерів, або чиновників державних структур обдзвонюють довірливих керівників підприємств та підприємців з проханням допомогти грошима воїнам АТО або хворим дітям. Насправді допомога адресатам не надходила, а залишалась у кишені організованого злочинного угрупування. Раніше такі дзвінки щомісяця поступали від сумнозвісних фондів Допоможемо дітям разом та Оживи мрію. Постійно міняють назву, і тепер, через резонанс негативних відгуків представляються фондом Світла Україна, або регіональним відділенням фундації України. Усі схвальні відгуки згадані псевдо-фонди пишуть самі про себе, намагаючись ввести в оману українців, навіть назву свою написали з помилкою у реєстраційних документах, з літерою «Д» у слові «Серця»: Небайдужі серДця, щоб уникнути відповідальності. Підозрілим є «співпраця» цих фондів з скандальним батальйоном Торнадо.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: :