Фінанси та Інтернет

Один заповзятливий підліток 18-ти років на ім’я Коул Бартіромо, житель штату Каліфорнія, розмістив на своєму сайті і декількох форумах повідомлення, в якому він обіцяв потенційним інвесторам прибуток до 2500% від короткострокових інвестицій.За один місяць він уклав 268 віртуальних угод і отримав на спеціальний рахунок у коста-ріканському банку понад 100 тисяч доларів. Природно, ніяких відсотків від своїх вкладень довірливі люди не отримали.

Таких масштабних злодійських «справ» в історії Інтернету, на щастя, не так багато. Одні тільки афери з кредитними картами в Мережі обходяться інтернет-бізнесу більш ніж в 10 мільярдів доларів щорічно. Кібершахрайство вже перетворилося на справжній злочинний бізнес, який існує в World Wide Web разом з бізнесом легальним і завдає останньому відчутний фінансовий та моральні збитки.

Інвестування

Такі якості Інтернету як анонімність, можливість охоплення великої аудиторії, висока швидкість передачі інформації і набагато більш низька вартість її розповсюдження, в порівнянні з традиційними засобами, роблять Інтернет дуже зручним і доступним інструментом для шахрайських дій. Інвесторів, які оцінили простоту роботи в мережі, з’являється щорічно мільйони. А інвестиційна діяльність завжди була улюбленою середовищем для діяльності будь-якого роду шахраїв. Те, що за допомогою Інтернету відбувається масове вкладення грошей в різноманітні проекти, визначило народження різного роду гарячих пропозицій для бажаючих заробити на онлайні.

Комплекс шахрайських прийомів у сфері інвестицій ґрунтується на звичайній людській жадібності. Люди вкладають гроші через Інтернет в надії на легкий прибуток. Як правило, ця пропозиція неіснуючих, але дуже популярних проектів, як, наприклад, вкладення в «високоліквідні» цінні папери банків і телекомунікаційних компаній. Неодмінна умова таких пропозицій – гарантії повернення вкладеного капіталу разом з високими прибутками.

Штучний ажіотаж

Нерідко шахраї, видаючи себе за незалежних аналітиків або просто обізнаних осіб, поширюють завідомо неправдиву інформацію про компанію для формування агресивного попиту на її акції. Автори подібних заяв посилаються на володіння закритою інформацією про важливу корпоративному подію або використання надійної системи відбору вигідних акцій, що ґрунтується на фундаментальному та технічному аналізі. Але автори замовчують про те, що вони заздалегідь купили ці акції за низькою ціною, щоб потім вигідно продати їх на хвилі штучно підігрітого інтересу.

У результаті створеного таким чином штучного ажіотажу навколо акцій, ціна на них зростає. Злочинець заробляє на продажі своїх акцій за завищеною ціною. Після чого все повертається на круги своя, в тому числі і ціна акцій, яка повертається на вихідний рівень. Це найбільш популярний останнім часом і дуже простий в організації вид ринкової маніпуляції.

Найчастіше подібні афери провертаються з рідко торгованими акціями маловідомих і невеликих компаній. При цьому маніпуляцію з такими акціями крім низької ціни полегшує відсутність доступу до достовірної інформації про компанію.

Піраміда

Добре відомий принцип побудови фінансової піраміди: доходи перших інвесторів підприємства забезпечуються внесками нових учасників. Можливості Інтернету роблять його дуже зручним інструментом для організаторів подібних схем. Всім інвесторам обіцяється високий дохід, але шанс отримати його є тільки у перших учасників піраміди. Величезний куш отримують самі організатори, вміло імітують діяльність з вигідного вкладення залучених коштів. Насправді вони виплачують старим вкладникам гроші нових інвесторів. Засновники електронної версії піраміди поширюють через Інтернет листи та повідомлення, що обіцяють познайомити вас з тим, як просто сидячи за домашнім комп’ютером, всього за три тижні можна перетворити 5 доларів на 50000.

Оксана Павлюченко, випускниця одного з московських вузів, влітку 1998 року зареєструвала компанію SG Ltd, створила сайт в Інтернеті і заявила всьому світу про відкриття Stock Generation – першої ігрової фондової біржі. На сайті чесно згадувалося про те, що це всього лише гра. Суть її полягала в наступному: на сайті продавалися акції одинадцяти неіснуючих компаній. Курс восьми з цих компаній визначався за підсумками торгів самих гравців, акції дев’ятого стабільно зростали на 10% на місяць, десята компанія забезпечувала до 50% щомісячних, а одинадцятого компанія давала всі 100% прибутку на місяць. Мінімальний внесок, з якого можна було починати торги – $ 50. Але завдяки привабливій системі бонусів, гравці починали з більш великих сум і залучали в гру своїх друзів.

До середини 1999 року гра закінчила своє існування, е-mail перестав відповідати, автовідповідач компанії весь час просив передзвонити пізніше. У цю глобальну аферу, за оцінками фахівців, було залучено понад 250 тисяч чоловік, що проживають на території США, Канади, Європи та Австралії.

Інвестиційні семінари

Часто у всіляких засобах масової інформації можна побачити рекламу різних семінарів. Їх організатори пропонують навчити учасників секретів того, як швидко розбагатіти. Гроші заробляють в цих випадках на зборі з довірливих учасників грошей за вхід і на продаж ним же книг і аудіокасет.

Що робити?

Не варто довіряти ніяким заходам, за допомогою яких вас обіцяють познайомити з різними способами швидкого і легкого збагачення.

Енциклопедія шахрайств та лохотронів – history.lohotron.in.ua

Ще з Енциклопедії:

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: :