Сайти-двійники

За два дні до президентських виборів зловмисники створили фальшиву веб-сторінку газети «Красная звезда». На цій сторінці вони розмістили «липову» інтерв’ю міністра оборони Сергія Іванова, в якому він позитивно відгукувався про залучення гомосексуалістів до служби в Російській армії. Репутації міністра це, звичайно, особливо не пошкодило, але шуму помилкова інформація наробила багато.

Підробка і провокація були винайдені людиною дуже давно. А технічний прогрес став для шахраїв нескінченним ресурсом нових можливостей у цій сфері. В Інтернеті з’являється все більше фальшивих сайтів різних організацій. Основна їх мета – фінансова нажива або провокація (так, в період виборів зростає кількість сайтів, які поливають брудом кандидатів-конкурентів). Широке поширення сайти-двійники отримали зовсім недавно. Так що ця галузь шахрайства ще зовсім молода.

Провокаційні сайти-двійники

Провокаційні сайти-двійники – це частина індустрії чорного PR. Раніше вони створювалися заради розваги, а сьогодні це ціла галузь, в якій трудяться сотні людей. Це стало бізнесом, у якого є конкретні замовники і виконавці. Під час недавніх президентських виборів на Тайвані майже кожен кандидат у президенти і кожна велика політична партія або група могли побачити в Інтернеті фальшивий сайт, присвячений їм. Сайти містили забруднюючу і провокаційну інформацію.

Консультація юриста

Творців провокаційних сайтів-двійників можна притягти до кримінальної відповідальності за незаконне використання торговельної марки і шахрайство. Але на сьогоднішній день не відомо жодного судового процесу над творцями провокаційних сайтів-двійників.

«Давайте ваші грошики»

Сучасним інтернет-шахраям важко відмовити у винахідливості. Поряд зі взломами клієнтських баз банків і розоренням рахунків їх клієнтів, хакери промишляють підробкою сайтів відомих компаній. Діючи нібито від їхнього імені, шахраї укладають контракти з замовниками для того, щоб ці компанії перераховували гроші на їхній рахунок.

Найбільший у світі аукціонний Інтернет-портал eBay відомий багатьом, але не всі знають про існування його двійника, організованого шахраями. Фальшивий eBay просив своїх користувачів вводити дані про свою кредитну картку, банківський рахунок, водійські права і номер соціального страхування. Потім цю інформації аферисти використовували для того, щоб знімати гроші з рахунків жертв.

Порада:

Ці рекомендації варто виконувати, щоб не стати жертвою шахраїв:

1. уважно вивчіть назву сайту. Якщо, наприклад, поставлена мета скомпрометувати сайт «shoping.ua », то двійник буде носити ім’я типу «shoping.org.ua»;

2. якщо в тексті на серйозному ресурсі трапляються граматичні помилки, логічні невідповідності та інші недоліки – це має змусити вас задуматися над достовірністю сайту. На відміну від фальшивих, над справжніми сайтами працює велика кількість людей, які не допустять будь-яких помилок. До речі, до числа цих недоліків можна віднести і прострочені новини;

3. якщо в якості контактної адреси не вказано поштову скриньку або вона знаходиться на одній з безкоштовних поштових служб, то перед вами, майже напевно, сайт-двійник;

4. відомі веб-сайти серйозних організацій, як правило, мають гостьову книгу і форуми. Причому там ви зможете побачити безліч надісланих повідомлень.

Енциклопедія шахрайств та лохотронів – history.lohotron.in.ua

Ще з Енциклопедії:

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: :