Умовні гроші

Один житель Москви «незаконно заволодів» кодами активації передплачених карток платіжної інтернет-системи Webmoney і намагався поповнити за їх допомогою свій електронний платіжний рахунок. Як йому вдалося це зробити – невідомо. Слідчим комітетом при МВС РФ було порушено проти нього кримінальну справу за підозрою у скоєнні шахрайства.

«WebMoney» – платіжна система, в ній крутяться умовні гроші, які можна купувати, розплачуватися ними за товар або конвертувати їх у справжню валюту. Ця національна електронна платіжна система дозволяє своїм користувачам в мережі Інтернет оплачувати послуги, здійснювати різні покупки і т. д. Сьогодні система налічує 14 млн. користувачів, так що її можна сміливо назвати аналогом кредитної карти в глобальній Мережі.

Ця платіжна система віртуальна, і її організатори, за формально-юридичними ознаками, не надають ніяких фінансово-банківських послуг. Внаслідок чого вони не платять за це податки, а заодно і всім своїм клієнтам допомагають піти від оподаткування. А от для взаєморозрахунків у цій системі був створений цілком реальний банк. Він являє собою чи не найзначніше легально зареєстроване підприємство тіньового інтернет-бізнесу. Банк дозволяє працювати настільки опосередковано, що платежі, що надходять через нього, відстежити просто неможливо.

Способів відбирання електронних грошей в Мережі безліч. Система абсолютно анонімна, а значить, жертва, швидше за все, не зможе обчислити свого кривдника. За ідеєю, повинен присікати подібні дії з боку своїх користувачів сервіс під назвою арбітраж. Але все ж таки кошти добропорядних користувачів ніколи повністю не захищені від загрози викрадення.

Можна зустріти в Мережі такого листа: Для адміністрації webmoney.ru настали важкі часи. Грошей, які ми зараз заробляємо, ледве вистачає, щоб поїсти. Будь ласка, якщо ви в змозі допомогти технічному персоналу webmoney.ru зробіть це якомога швидше на наш гаманець (вказано номер). Інакше нам доведеться закрити ваші гаманці і зняти з них гроші. У кінці листа автори тексту вимагають суму в 10-20 $.

Ось декілька найбільш поширених сьогодні способів Web-шахрайства:

1. wm-crack? – за легендою розробників, ці програми повинні дозволити обходити весь захист системи Webmoney і генерувати в гаманці охочих збагатитись необмежені суми електронних грошей. Переважна більшість цих генераторів просто викачують ключі від рахунку клієнта, що їх використав, і знімають всі гроші;

2. наймасовіший сьогодні вид шахрайства – це інвест-банки. Вони являють собою ті ж піраміди. Тут вам запропонують вкласти гроші під хороші відсотки. На величину обіцяних відсотків зазвичай не шкодують сил і пропонують від 30 до 1000 в місяць, в залежності від нахабності організатора банку. Операції з грошима відбуваються через ту ж анонімну систему платежів Webmoney. Сценарій роботи таких «банків» типовий. Спочатку вони платять своїм вкладникам якісь відсотки для привернення уваги та запалу. Потім, коли в гаманці набереться більш-менш значна сума, організатори разом з цією сумою зникають.

Що робити?

Будьте обережні, перед тим як запускати невідомі вам програми, запропоновані в електронному листі або на сайті. Обов’язково перевірте їх антивірусом. Якщо ви вирішили завести електронний гаманець, будьте обережні й розбірливі у виборі місця його зберігання. Існує сайт в системі WebMoney Transfer. Він присвячений проблемам безпеки та заходів щодо збереження коштів користувачів. Адреса сайту: https://security.webmoney.ru

Енциклопедія шахрайств та лохотронів – history.lohotron.in.ua

Ще з Енциклопедії:

1 thought on “Умовні гроші

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: :