Афери з приватизацією

Геннадій М., 37 років: «2 роки тому я вирішив приватизувати квартиру. Самому цим займатися мені було ніколи, і всі документи я віддав в юридичне агентство “Право”. Там у мене взяли усі наявні на квартиру документи (у тому числі і ордер) та 1,5 тисячі гривень. Коли я зателефонував до цієї організації через якийсь час, мені сказали, що прострочений паспорт. Для його заміни потрібно доплатити 300 грн. Потім знайшлася маса інших причин, щоб розтягнути процес оформлення приватизації. А потім ця фірма просто зникла разом з усіма працівниками…».

Що робити?

У такій ситуації потрібно звернутися до суду. Якщо вдасться знайти шахраїв, є навіть шанс виграти справу. Ось тільки суд, швидше за все, затягнеться надовго.

«Більший метраж»

Микола Володимирович: «У документах про приватизацію квартири загальна площа виявилася на 2 кв. метри більше, ніж насправді. Через це мені доводиться платити за комунальні послуги на 20 гривень більше».

Юридична консультація

Якщо площа квартири, встановлена при приватизації, була завищена в порівнянні з реальною площею квартири в момент її повторного огляду, то ви можете в судовому порядку вимагати відшкодування своїх витрат з утримання відсутньої житлоплощі з осіб, що оформили невірні дані технічного паспорта.

«Приватизованих гуртожитків»

Житель міста Курган був засуджений за шахрайство при приватизації муніципальних гуртожитків. Шахрай відмінно знав, що приватизація житлових приміщень, що знаходяться в гуртожитках, чинним законодавством заборонена. Але при цьому він запевняв людей, які зверталися до нього на консультацію, у позитивному вирішенні питання і, що за ними буде визнано право власності на кімнати у гуртожитках. 17 людей видали аферистові довіреності на право представляти їх інтереси у всіх інстанціях. Всі вони заплатили за здійснення даної юридичної допомоги від 10 тис. до 30 тис. рублів.

Що робити?

Перед тим, як почати процес приватизації своєї квартири, з великою увагою поставтеся до вибору організації, якій ви хочете це доручити.

Ось декілька порад:

1. не довіряйте обіцянкам і поясненням по телефону. Відвідайте кілька фірм особисто, подивіться на обстановку, колектив, спробуйте визначити, чи багато справ ведеться в агентстві;

2. попросіть подивитися на статутні документи (якщо це юридична особа) або свідоцтво індивідуального підприємця.

3. зверніть увагу на довіреність, яку будете оформляти у нотаріуса. У ній обов’язково повинні бути паспортні дані та адресу тієї людини (або кількох осіб), яка буде займатися приватизацією. Нотаріус, відповідно до закону, не може завірити довіреність на організацію в цілому;

4. до договору мають бути прикріплені прибуткові, касові чеки, які свідчать про те, які ви сплатили послуги;

5. якщо щось вас насторожує в діях агента або просто не подобається обстановка, спробуйте сходити в інші фірми. Порівняйте. Витративши час, ви, може бути, заощадите гроші і нерви.

Енциклопедія шахрайств та лохотронів – history.lohotron.in.ua

Ще з Енциклопедії:

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: :