Продаж

Одній фірмі знадобилося приміщення в центрі міста. Вибрали комуналку. Всі мешканці були згодні на запропоновані їм умови виселення, тільки одна дівчина запросила в обмін на свою кімнату двокімнатну квартиру. Умовити її не вдавалося, тоді їй підшукали «нареченого». Підставній молодій людині видали в тимчасове користування автомобіль і окрему квартиру. Через місяць молодята надумали одружитися. Сімейне гніздечко вирішено було звити в невеликому заміському будинку. Для цього вони продали «квартиру жениха» і кімнату нареченої. Після оформлення документів на житло наречений зник. А дівчина залишилася і без нареченого, і без квартири.

Підробка документів

У процесі укладання та оформлення угоди купівлі-продажу квартири доводиться мати справу з великою кількістю різних документів. Саме вони служать підставою для здійснення операції, і саме з ними пов’язані різноманітні способи шахрайства.

Ось деякі з них:

  • переклеювання фотографії;
  • використання аркушів різних паспортів в паспорті одного громадянина;
  • підробка штампів прописки в паспортах;
  • фальсифікація ксерокопії документів, що посвідчують особу;
  • пред’явлення фальшивих платіжних документи або ж пред’явлення фальсифікованих документів, що підтверджують володіння квартирою.

Обман за дорученням

Під приводом надання допомоги з обміном або розселенням шахраї одержують від власника квартири доручення на право здійснювати з квартирою будь-які дії, а потім оформляють договір купівлі-продажу квартири без участі власника. А можуть навіть виписати з неї господаря. Іноді шахраї, щоб заволодіти чужою житлоплощею, підробляють доручення на право розпорядження нерухомістю.

Найчастіше така афера зазвичай легко проходить під приводом прискорення процесу. І шахрай в підсумку оформляє нерухомість клієнта на себе. Після цього квартира відразу продається. А в договорі виявляється відсутнім пункт про матеріальну відповідальність і шахрай спокійно зникає з грошима.

Юридична консультація

Довести провину маклера неможливо, тому що аферист укладає це доручення.

Відмова від оплати квартири

Хоча і рідко, але все ж трапляються випадки незаконного заволодіння квартирою без її оплати (повної, часткової або заздалегідь обумовленої суми). Шахрай при купівлі квартири просто не виплачує гроші або дає лише частину обіцяної за здійснення операції суми. При цьому нерідко потерпілими стають люди, які не можуть відстояти свої права (алкоголіки, наркомани, душевнохворі і т. д.) Злочинці використовують для отримання згоди на оформлення документів або доручення вельми різноманітні способи впливу: від застосування психотропних засобів до прямої загрози фізичної розправи або тортур.

На наступні документи необхідно звернути пильну увагу під час операції з житлом

1. правовстановлюючі документи на власність (договори приватизації, купівлі-продажу, дарування, міни, спадкування, свідоцтво про право власності, довідка ЖБК).

2. довідка БТІ (експлікація);

3. виписка з будинкової книги;

4. копія фінансового особового рахунку;

5. довідка про відсутність заборгованості за комунальні послуги;

6. якщо з продавцем проживають неповнолітні – рішення комісії з опіки;

7. дозвіл від чоловіка (дружини) на придбання або відчуження нерухомості;

8. додаткові дозволи (якщо проживають особи з обмеженою дієздатністю);

9. договори попередніх угод з квартирою;

10. довідка про сплату податів.

Що робити?

1. не можна нічого підписувати, не перевіривши всі документи іншої сторони, причому не просто їх наявність, а повну відповідність юридичним нормам;

2. Остерігайтеся людей, які прагнуть зробити все терміново або тих, хто береться за оформлення всіх документів самостійно;

3. при розрахунках доцільніше користуватися не готівкою, а розрахунковим рахунком. Передачу (отримання) грошей необхідно проводити в присутності родичів, знайомих, які згодом зможуть виступити свідками у суді.

Енциклопедія шахрайств та лохотронів – history.lohotron.in.ua

Ще з Енциклопедії:

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: :