Ремонт

Марина, Тула: «Нещодавно ми з чоловіком вирішили зробити ремонт у квартирі. Звернулись до послуг приватників, оскільки коштують вони дешевше, ніж ремонт за допомогою великої компанії. Коли ми домовилися з ремонтниками про ціну, вийшла зовсім невелика сума.

Днів на роботи виходило близько п’яти. Але пройшло цілих 2 тижні, а кінця робіт і видно не було. Ще через кілька тижнів ми зрозуміли, що ці люди просто шахраї, і вони всього лише намагалися витягнути з нас побільше грошей. Будівельників ми, звичайно, вигнали, і все одно звернулися в спеціалізоване агентство. Ми пожалкували, що не вчинили так відразу».

Варіантів ремонту вашої квартири або будь-якого іншого приміщення, як за ціною, так і за термінами безліч. При цьому вам можуть запропонувати різні ціни та строки на виконання одних і тих же робіт. І кожна організація буде стверджувати, що вона є найкращою у своїй галузі. Ви можете звернутися за допомогою до ремотників-“одинаків”. Вони, зазвичай, дають в газети невеликі оголошення типу: «Ремонт недорого». Беруть вони дійсно менше, ніж великі ремонтні організації, та й оплату вимагають, як правило, не відразу, щоб можна було оцінити результат. Але необхідно враховувати, що, і договір з ними зазвичай не укладається, а значить, і відповідальності за якість роботи приватники не несуть.

Якщо ви не відчуваєте довіри до приватників, можна звернутися в агентство, що займається ремонтом квартир. Тут з вами укладуть договір, проконсультують по всіх хвилюючих питань і т. д. Але і тут варто побоюватися підступу, так як не всі агентства працюють чесно.

Ольга: “Я хотіла, щоб у моїй квартирі зробили якісний ремонт, тому й звернулася за допомогою в солідну фірму. Ми обговорили дуже докладно, що б я хотіла отримати в результаті. Суму позначили приблизно, так як мене запевнили, що в процесі роботи багато чого може змінитися. Мене так забалакали, що коли ми укладали договір, я навіть на нього не глянула. Здавалося, що все і так обумовлено.

Вже через тиждень ремонт був закінчений. Я була в захваті від результату. Але великим сюрпризом став рахунок. Згідно з ним, я повинна була сплатити роботу не тільки самих майстрів, а й закупника, дизайнера, консультанта, архітектора та багатьох інших. Усіх цих людей я навіть не бачила. Сума до сплати була виставлена нечувана. Відповіддю на всі мої претензії став той самий договір. У ньому дрібним шрифтом було написано, що я повинна буду оплатити роботу всіх цих людей…”

Що робити?

1. не варто вірити всьому, що обіцяє реклама. Краще перевірити все самим;

2. постарайтеся уникнути будь-яких авансових передоплат;

3. не соромтеся вникати в роботу – ви платите за це свої гроші і вам там жити;

4. уважно читайте договір;

5. установку будь-яких дорогих і таких, що вимагають обережного поводження речей слід робити тільки після закінчення ремонту. Інакше робітники можуть їх випадково зачепити або впустити;

6. у разі проведення яких-небудь екзотичних видів робіт перевірте наявність ліцензії у фірми на цю діяльність;

7. матеріали краще купувати самостійно. Якщо ви в цьому не розбираєтеся, попросіть знайомих;

8. офіс – це лице будівельної компанії. Зверніть на нього увагу. Будь-яка поважаюча себе будівельна компанія повинна мати досить акуратний (у сенсі облаштування) офіс;

9. до початку обговорення ремонтних робіт варто ознайомитися з ліцензією компанії та з’ясувати, чи має вона право виконувати ці роботи.

Енциклопедія шахрайств та лохотронів – history.lohotron.in.ua

Ще з Енциклопедії:

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: :