Ріелтори

Олена, 37 років: «Щоб купити квартиру, я звернулася за допомогою до ріелторського агентства. Там мені відразу запропонували саме те, що я і хотіла.

Тут же дали номер телефону господині. Я відразу їй зателефонувала, і ми домовилися зустрітися на наступний день, щоб оглянути квартиру. Я уклала договір з агентством задоволена швидким вирішенням моєї проблеми, і заплатила 260 гривень. І тільки потім вже побачила, що в договорі у розділі «Обов’язки виконавця» вказано лише один пункт – забезпечувати замовника (тобто мене) інформацією. А в розділі «Розміри та порядок розрахунків» зазначено, що гроші виконавець не повертає ні за яких обставин. За номером господині квартири я дзвонила два тижні кілька разів на день, але слухавку ніхто не брав. В агентстві пропонували дзвонити за цим номером ще, а інших варіантів житла мені більше не пропонували.

Сьогодні на ринку нерухомості обманом довірливих громадян займаються цілі організації. У результаті житлових шахрайств таких компаній, як «Мосжилстрой» або «Юністрім», майже тисяча москвичів залишилася без грошей і без житла. Тоді уявних ріелторів викрили, але й сьогодні є чимало любителів швидкої і легкої наживи.

Нещодавно чергову велику квартирну аферу розкрили співробітники московського Управління по боротьбі з економічними злочинами (УБЕЗ). Головний її організатор, 44-річний Микола С., разом зі своїми друзями, не маючи ліцензії на здійснення операцій з нерухомістю, опублікували в газеті оголошення про продаж квартир за низькими цінами. У їхній офіс звернулося безліч бажаючих отримати квартири за низькою ціною. Псевдоріелтори навіть виготовили документи про те, що вони нібито діють під егідою відділення Міжнародного громадського фонду ліквідацій наслідків аварій та надзвичайних ситуацій. Цим вони і пояснювали пільгові ціни на житло. Шахраї доходили до того, що продавали одні й ті ж квартири кілька разів. Клієнти вносили завдатком 20-30% вартості віртуальних квартир. Натомість вони одержували підроблені платіжні квитанції та гарантійні листи. Аферисти розраховували заробити в такий спосіб $ 1 млн., але встигли отримати «всього лише» близько $ 120 тис.

«Віддав гроші? Вільний!»

Існує безліч фірм-одноденок. Вони кілька місяців збирають гроші із безпечних громадян, а потім зникають. На відміну від традиційничих ріелтерських компаній, такі агентства працюють за наступною схемою: ви платите за знайдену вам квартиру гонорар у розмірі місячної оренди (агентства продають лише відомості про квартири, які нібито здаються). Потім вже самостійно обдзвонюєте запропоновані вам варіанти. Зазвичай на це багато хто погоджується, так як виходить дешевше. Але потім виявляється, що відомості вам дали недостовірні або застарілі. Такого роду афери у всіх давно на слуху, але на них і сьогодні “ведеться” безліч простаків.

Що робити?

1. оформляючи договір через фірму, перевірте у неї наявність ліцензії на цю діяльність. Ні в якому разі не залишайте свій паспорт та свідоцтво про приватизацію квартири у посередників та інших осіб (орендарів і т. п.).

2. перш за все, укладаючи договір з ріелторської компанією, максимально докладно відобразіть у ньому параметри бажаного житла.

3. укладаючи договір, ріелтор зажадає від вас внести деякий аванс. Це нормальна практика: адже пошук варіантів квартир пов’язаний з деякими матеріальними витратами. Інша справа, що розмір авансу повинен бути розумним.

Юридична консультація

Будь-який укладений договір теоретично може бути розірваний у суді. Ріелтор відповідає лише за помилки, допущені його співробітниками, безпосередньо при оформленні договору купівлі-продажу, а також за порушення своїх зобов’язань. У разі ж недобросовісності продавця відповідальність самого ріелтора носить скоріше моральний характер: допущені помилки – це важкий удар по репутації фірми. Відшкодовувати завдані покупцеві матеріальну шкоду повинна страхова компанія, з якою у ріелторської фірми (може бути) укладений договір.

Енциклопедія шахрайств та лохотронів – history.lohotron.in.ua

Ще з Енциклопедії:

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: :