Безкоштовний сир

Здається, що з цим видом шахрайства стикається рано чи пізно кожен. Вам дзвонять з фірми, що займається доставкою, і повідомляють, що на ваше ім’я прийшла посилка.У відповідь на ваше щире здивування (адже ні від кого жодних посилок ви найближчим часом не чекаєте) вам розповідають, що велика західна фірма «розкручується» в Києві (або у будь-якому іншому великому місці), і методом комп’ютерного відбору вручають цінні призи. В якості гарантії серйозності фірми посилку кур’єр привезе прямо у ваш офіс. Привести можуть все що завгодно – від набору любовних романів до браслетів, які лікують від всіх хвороб. Заплатити ви повинні тільки за доставку, повідомляє кур’єр, простягаючи чек. Якщо ви відмовляєтеся від такого «подарунка», кур’єр починає обурюватися на весь голос, мовляв, подарунок-то безкоштовний, а послуги служби доставки ніхто не оплачує… Не кожен захоче влаштовувати скандал на очах у товаришів по службі, простіше віддати необхідні 50 гривень, а «подарунок» передарувати якому-не-будь особливо неприємному колезі.

Попереднього дзвінка може і не бути, «продавці» можуть просто ходити по офісах або квартир. Особливо люблять роз’їжджати по селах, видно міський житель вже не клює. Багато подібних «продавців» можна зустріти на вокзалах. Знову ж таки головний клієнт – приїжджий з глибинки, який ще не має поняття про справжню вартість товару і що ведеться на подарунок, вартість якого, за словами продавця величезна, але отримати його можна абсолютно безкоштовно, правда, заплативши всього лише невелику суму за додаткові послуги (наприклад, доставку або податок).

Дуже часто по офісах ходять коробейники та пропонують різний крам – від канцелярського приладдя до прикрас із самоцвітами. Не зайвим буде перевірити свої гаманці та цінні речі, адже торговці можуть виявитися банальними злодюжками. А може бути й варіант більш винахідливий – коли отриманий в «подарунок» і тільки що справний радіоприймач перестає працювати, куплена ручка – писати, а малахіт в кільці виявляється дерев’яною пластинкою, зафарбованою гуашшю. Варто здогадатися, що справжня вартість цього сюрпризу набагато нижча, ніж заплачена вами сума доставки.

Що робити?

Не вестися на «безкоштовний сир». Якщо це дійсно подарунок, то його вам віддадуть без всяких внесків. Якщо хочуть якісь додаткові кошти, то все очевидно – вас хочуть обдурити і, фактично, продати товар.

Енциклопедія шахрайств та лохотронів – history.lohotron.in.ua

Ще з Енциклопедії:

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: :