Красиві та знамениті

Алла: «У мене найкрасивіша дочка в світі! Тому коли я побачила оголошення про набір маленьких моделей, я, звичайно ж, зацікавилася. Нас запросили до Києва, ми приїхали, побачили цілу чергу матерів зі своїми дітьми і зовсім перестали сумніватися. На пробах менеджер сказав, що у моєї доньки талант, і він бачить її в головній ролі нового фільму. Для того, щоб узгодити її на роль, необхідно було зробити портфоліо. Я не була готова до таких витрат, але відмовити не могла і виклала всі гроші, що у мене були з собою – залишалося тільки на квиток. Доньку сфотографували, і ми поїхали додому чекати результатів… яких так і не дочекалися. Телефони, вказані в рекламному оголошенні, не відповідали… Так ми залишилися без грошей і без портфоліо, не кажучи вже про роль в кіно».

«Якщо ви хочете красивого, багатого життя для своїх дітей, приходьте в модельне агентство “N”. З вашими дітьми займатимуться найвідоміші візажисти, стилісти і модельєри… Поспішайте. Прийом в агентство обмежений». У кого з люблячих батьків, які почули по телебаченню цю рекламу, не завмерло серце від настільки привабливих перспектив – адже для них їхні дітки самі красиві і талановиті. Рука сама собою потягнулася до телефону. Багате майбутнє для своєї дитини – це чи не межа мріянь кожного батька?

Батьки надсилають фотографії своїх симпатичних чад, потім їх усіх запрошують до Києва (або якесь інше велике місто) для зйомок портфоліо. Для необізнаних: портфоліо – це серія професійних художніх фотографій. 5 фотографій коштує приблизно $250. Після зйомок співробітники обіцяють запросити вас для подальшої співпраці. Але, на жаль, на контакт від агентства так ніхто і не виходить. Ще добре якщо хоча б отримуєш на руки фотографії, нехай і такі дорогі.

Порушення законодавства подібними агентствами на сьогоднішній день офіційно визнано лише кілька разів за порушення закону «Про рекламу». Це порушення виражається у використанні термінів найвищого рівня, що не підтверджуються документально, а також у розміщенні реклами освітньої діяльності за відсутності дозволу (ліцензії) на ведення такої. Ніхто з потерпілих гроші назад не отримає.

Агентства подібного типу можуть піти далі, ніж просто взяття грошей за пару фотографій. Іноді дорослих і дітей спокушають зйомками у фільмах і серіалах… Ось він, довгоочікуваний дзвінок. Беруть, беруть! Ви виявилися найбільш талановитим. Режисери всього світу вже вас чекають! Але, перш за все, необхідно пройти спеціальну підготовку за цілком помірну плату – $650. Менеджер вмовляє, що всі, врешті-решт, виграють значно більше, адже за кожен день зйомок буде платитися не менше $75.

«А акторська майстерність? Вам поки її не вистачає. Потрібно вчитися. Це коштує стільки-то. Ви не можете заплатити? Ну, вже знайдіть кошти! Не заривати ж ваш рідкісний – один на мільйон – талант у землю! У вас таке майбутнє! Тим більше все окупиться, як тільки почнуться зйомки, а вони вже не за горами…»

Заняття можуть включати в себе, наприклад, 4 години ритміки, 4 години пластики і 12 годин акторської майстерності. Ритміка проходить в тісній кімнатці, де не те, що розвернутися – зітхнути важкувато. А заняття з акторської майстерності ведуть абсолютно невідомі особи, як згодом з’ясовується, здебільшого громадяни іногородні, до театру і кіно ніякого відношення ніколи не мали.

Після проходження всього курсу «випускникам» міцно тиснуть руки і… відправляють у вільне плавання. Довірливі громадяни пробують додзвонитися до режисера серіалу, в якому обіцяли роль, дізнатися, що ж все-таки є «ролі другого плану», які так переконливо були обіцяні їм або їхнім дітям. Однак телефон вперто мовчить, або батькам пропонують почекати. Мовляв, майте терпіння – вам передзвонять. А зйомок все немає. Потім ви намагаєтеся додзвонитися до свого «менеджера», з яким мали справу весь цей час, – а він, виявляється, тут вже не працює… Ви розумієте, що вас обдурили.

У результаті цих афер ЗМІ та правоохоронні органи завалені заявами від нереалізованих моделей, акторів і їх батьків. Заявники, захоплені емоціями, палаючи від обурення, сходилися в одному – вони і їхні діти стали жертвами великої шахрайської організації.

На вулиці, біля добре одягненої дівчини зупиняється джип, вибігають люди з кінокамерами і вголос обговорюють принади кандидатки. Пропонують 1000$ за рекламну зйомку. У процесі зйомки просять зняти шубку, кофтинку, кулон та сережки. Після того, як щаслива дівчина виконує їх вимогу вони блискавично сідають на машину і їдуть… разом з одягом і коштовностями невдалої фотомоделі.

«Я – кінорежисер, а ви – підходяща кандидатура на роль у моєму фільмі», – стара як світ фраза, на яку пошарпані життям ловеласи майже без осічки ловили молодих і навіть не обов’язково дурненьких дівчаток. Це один з найпоширеніших способів обману людей, які хочуть бути красивими і знаменитими. Існують і більш витончені способи…

Що робити?

Будь-які лохотрони живуть тільки за рахунок нашої з вами легковажності. Віддаючи чадо або йдучи самому вчитися за великі гроші, не полінуйтеся зажадати документи в організаторів, навести довідки про фірму. Тільки така пунктуальність і вбереже вас від обману. Іншим способом захистити себе поки не представляється можливим.

Енциклопедія шахрайств та лохотронів – history.lohotron.in.ua

Ще з Енциклопедії:

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: :