Знахідка

Віктор: «Я повертався з роботи додому. Попереду мене симпатична дівчина зронила гаманець. Я підняв портмоне і, як чесна людина, гукнув дівчину.

Та спочатку почала відмовлятися, але так як господаря гаманця немає, то запропонувала поділити суму, що там знаходилася навпіл; порохала потримати гаманець, поки вона буде перераховувати купюри. Під час підрахунку підійшов незнайомець – сказав, що у мене в руках його гаманець. Після перерахунку з’ясувалося, що сума не та, почалися розборки… У результаті всіх з’ясувань я не тільки не отримав грошей, але і втратив всі ті, які були у мене з собою».

Даний спосіб відчуження грошей не є, строго кажучи, шахрайством, так як часто служить тільки прелюдією до тривіальної крадіжки або пограбування. Мета видобувачів – заманити лоха в потрібний час у тихе місце. При цьому передбачається наявність у жертви деякої суми грошей, яка може представляти комерційний інтерес. Схема стандартна: під ноги клієнта випадає пухкий гаманець. На нестямні крики, що сповіщають суб’єкта про втрату, він ніяк не реагує і ховається за спинами перехожих.

Якщо клієнт не поспішає підібрати звалилося на нього багатство, поруч опиняється привітний юнак, який бере на себе роботу підняти гаманець і протягнути його майбутньому лоху (втім, цей юнак виявиться поруч у будь-якому випадку). При цьому молода людина виявляє цілком зрозумілу цікавість, і заглядає в гаманець. Видовище, має спонукати лоха на думки про швидке і легке збагачення – всередині знаходиться акуратно перетягнута пачка банкнот, з обох боків якої виразно проглядаються купюри чималої гідності. Помітно, що послужливий юнак також не проти збагачення, і вже шкодує про свій шляхетний вчинок. З цієї причини він пропонує клієнту поділити скарб порівну або по справедливості, але для цього необхідно пройти в більш спокійне місце. Пам’ятаючи про товщину пачки, лох погоджується, і щасливчики видаляються в бік найближчого підворіття, а глядачі розходяться в надії, що і на їх вулиці буде свято.

Поринаючи у приємні роздуми, спільники йдуть у дальній кут подвір’я, звідки не проглядається вулиця, щоб далеко від очей людських вчинити акт розподілу. Юнак урочисто знімає резинку, що скріплює пачку, робить паузу… І тут з криком «Ось ви де!», виникає захеканий господар гаманця, на ходу пояснюючи, що йому повідомили, куди попрямували два мужика з його гаманцем. При цьому загрозливо матюкається. Юнак негайно і щиросердно розкаюється в скоєному, і вручає пачку її законному власнику. Той, виявляючи похвальну пильність, починає перераховувати купюри. Негайно з’ясовується, що всередині пачки або різаний папір, або купюри далеко не тієї гідності, яке очікували побачити всі учасники. Праведний гнів володаря гаманця обрушується на боязкого юнака, який, повністю усвідомивши і бажаючи спокутувати «вину», проворно вивертає кишені. Якісь гроші там виявляються, але сума вельми далека від шуканої, тому увага «потерпілого» переключається на «лоха».

Далі сюжет може розвиватися багатоваріантно. Найбільш ймовірно, що лох, бажаючи довести свою непричетність до розкрадання, з готовністю покаже наявні у нього гроші. У цьому випадку «потерпілий» бере гроші, повідомляє, що це далеко не всі, і кидається наздоганяти юнака, який вже активно тікає, забираючи гіпотетичний залишок. Якщо ж лох відмовиться показувати будь-який вміст своїх кишень, може послідувати звичайне пограбування. Незважаючи на неабияку складність і театральність способу, застосовується він досить широко.

Зустрічаються і більш хитромудрі сценарії. Лоховод відкидає можливість справедливого розподілу прибутку «тут і зараз». Мотиви можуть бути різними – занадто людне місце, брак часу і т. д. Пропонується зустрітися через годину в більш зручній обстановці. Видобуток великодушно передається лоху, але для гарантії зустрічі від нього потрібний невелику заставу: шапка, куртка, годинник, що-небудь, що має споживчу цінність. Прикинувши, що сума явно компенсує можливу втрату застави, лох погоджується. Природно, ніхто нікуди вже не приходить, а в гаманці замість грошей – папірці.

Дійсно, довести свою невинність (так само як і знайти подільника шахрая) дуже складно. Так що в міліції рекомендують: вже якщо при вас кинули річ, то відразу окликніть власника, а про забуту річ повідомте в правоохоронні органи.

Що робити?

Все очевидно. Не слід брати впавший гаманець і, в будь-якому разі, не треба йти на паювання здобичі.

Енциклопедія шахрайств та лохотронів – history.lohotron.in.ua

Ще з Енциклопедії:

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: :