Секти та гроші

Вероніка, 29 років, Краснодар: «У моєму житті в певний період почалася низка невдач. Спочатку я дізналася про зраду чоловіка, потім через пару місяців мене скоротили з роботи, на довершення всіх нещасть обікрали квартиру. Але потім мені здалося, що в житті знову знайшовся сенс. Якось у міському парку до мене підійшла жінка і запропонувала вивчати Біблію. Мене вчили якийсь час, потім я успішно здала іспит старійшині і теж почала просвіщати непосвячених. З жахом згадую, як ні мама, ні друзі мене не цікавили і стали зовсім чужими людьми. Існування навколишнього світу мені було байдуже. Я тільки й займалася тим, що їздила на конгреси та шефствувала над молодими адептами».

Колись творець саєнтології Лафайєт Рональд Хаббард сказав: «Якщо хочеш розбагатіти – придумай нову релігію». Ця думка стала пророчою. Тільки на територіях країн СНД сьогодні діє велика кількість великих і дрібних сект («Біле братство», «Богородичний центр», «Аум Сенрікьо», «Товариство свідомості Крішни», мунитська «Церква об’єднання», «Церква останнього завіту Віссаріона», «Московська церква Христа», «Свідки Єгови», « Неаполітанська церква», «Богослов’я процвітання», « Живий потік», секта «Юнівер», тантристи, неосатаністи, мормони та інші).

Але у всіх них є спільне – це суворий авторитарний режим. Потрапивши туди, вирватися на свободу дуже мало шансів. Секта пропонує якийсь зразок того, як треба жити. Людина віддає секті не тільки свій вільний час, а й майно. Наприклад, в секті «неоп’ятидесятників» сектанти щомісяця віддають половину свого заробітку на різні потреби: «на користь Бога», на «допомогу братам» і «відновлення храму».

Існує чотири “етапи” цього бізнесу:

1. продаж якогось конкретного продукту або духовних послуг;

2. використання релігії для захоплення влади в бізнесі;

3. побори з завербованих адептів;

4. створення структур у вигляді фінансових пірамід. Буває, що ці “етапи” перетинаються.

«Небесний фонд»

Сектанти пропонують вкладати гроші в «небесний банк». Жертва продає квартиру, віддає гроші старшим сектантам. Адептів переконують, що такими речами не можна дорожити. Місце в раю важливіше грошей. І це місце обіцяється замість відданих секті заощаджень і майна.

У 70-ті роки була дуже популярна секта «Народний храм», яку очолював Джим Джонсон. Адепти продали житло на його користь, а самого Джонса вважали «всемогутнім богом», і пішли за ним у джунглі Гайани. «Бог» заробив десятки мільйонів доларів, а його адепти жили впроголодь, безкоштовно працювали, спали в бараках, виконували сексуальні примхи свого гуру. Закінчилося все це дуже сумно. У листопаді 1978 року в газетах з’явилися фотографії мертвих тіл 912 членів секти.

Покупки за надзвичайною ціною

Ось інший спосіб заробітку в цій сфері. Сектанти зобов’язані викуповувати (а потім безкоштовно роздавати) якомога більше журналів. Вартість такого журналу перевищує його собівартість звичайно в 10 разів. Приблизно, таким чином побудований бізнес кришнаїтів. Вони спочатку дарують випадковому перехожому велику книгу з картинками, а потім просять пожертвувати стражденним по 100-200 гривень.

Всякі чудеса

Багато галасу справила діяльність секти Григорія Грабового. Вбитим горем батькам, діти яких загинули в Беслані, сектанти обіцяли, що за 39 тисяч рублів Григорій Грабовий, воскресить їх загиблих дітей. Причому «чудотворця» позиціонували як Ісуса Христа у другому пришесті.

Але бувають і більш нешкідливі варіанти. Наприклад, компанія «Володимир Довгань» (сам він її називає фірма-храм) продає за допомогою мережного маркетингу CD з курсами «для підвищення емоційного стану людини» за $ 40. Можна сміятися над фразами «я впевнений у собі, мої плечі розправлені, я несу людям добро» або над порадою «голосно повторювати ключові слова і активно жестикулювати», але успішність проекту не викликає сумнівів.

«Безкоштовна» допомога

Члени Товариства свідомості Крішни і свідки Єгови займаються розсиланням повідомлень про гуманітарну допомогу. Вони навмання вибирають з телефонного довідника адресу одержувача. Потім жертві відправляють лист: вам присуджений подарунок від солідного міжнародного фонду, вартістю півтори тисячі євро. Для його отримання необхідно оплатити доставку. Такі шахраї працюють по всій Росії. За мінімальними підрахунками, аферисти таким способом заробляли від трьох до п’яти мільйонів рублів на рік.

Енциклопедія шахрайств та лохотронів – history.lohotron.in.ua

Ще з Енциклопедії:

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: :