Робота з попередніми внесками

Ганна Іванівна, пенсіонерка: «Місяць тому я вийшла не пенсію. Але сидіти без роботи все одно не можу. Ось, вирішила пошукати якусь роботу. Натрапила на оголошення в газеті про надомну роботу: треба було приймати дзвінки, записувати і передавати інформацію.

Я влаштувалася, підписала договір. Мені дзвонили якісь люди, я ретельно записувала і передавала відомості. Але коли я прийшла за зарплатою, виявилося, що фірма, куди я влаштувалася, з’їхала. Але це ще півбіди: мені почали телефонувати теж, мабуть, обдурені люди з претензіями: з’ясувалося, що мій номер телефону був єдиним для них способом контакту з недобросовісними партнерами».

Робота з попередніми внесками

Знайти гідну роботу хоче кожен. Звертатися в кадрові агентства у нас в країні поки не звикли (хоча це дуже часто також не рятує від шахраїв), тому шахраїв, які заробляють на довірливості, поки в Україні хоч греблю гати. Цей вид шахрайства процвітає, незважаючи на величезну кількість викривань і попереджуючих публікацій у ЗМІ. Головні жертви практики «попередніх стягнень» – студенти і люди похилого віку. Це якраз той контингент, якому вічно не вистачає грошей. Вони згодні на низькооплачувану роботу і найбільш довірливі.

– Все просто, – пояснює представник фірми, – Ви берете 100 оголошень (наприклад, ви прийшли найматися розклеювачем), віддаєте нам їх вартість (150 гривень), на наступний день наш співробітник перевіряє Вашу роботу. Вам повертають гроші, і Ви відразу одержуєте зарплату за день. На наступний день, після перевірки, з’ясовується, що у всіх працівників щось не так виконано: клею пошкодували, криво наклеїли, всі зідрано. У результаті ні зарплати, ні внеску, звичайно, ніхто не віддає. До міліції звертатися марно. Ніякого договору не складалося, і довести свою правоту просто неможливо.

Хоча «попадаються» не тільки студенти. На Далекому Сході аферисти наймали моряків для роботи на риболовецьких судах. Шукачів надурили двічі. Спочатку після співбесіди їх відправляли в якийсь медичний центр для обстеження, яке, зауважимо, коштувало недешево. Потім збирали з кожного по $300 в якості застави – на випадок «неявки на літак в день відправлення». Природно, і літак, і день відправлення були блефом. Таким чином, шахраям за півтора місяці вдалося заробити $30 тисяч. Щоправда, вони були покарані: їх викрили співробітники відділу по боротьбі з економічними злочинами.

Прикладів маса. Ось ще один. У Москві затримали шахрая, який пропонував високооплачувану роботу в компаніях. За умовами, зарплата здобувачеві повинна була перераховуватися на одну з дорогих кредитних карт, для відкриття якої необхідно внести на рахунок від $500 до $1 тис. Жертва приїжджала до вказаного банку, де її зустрічав «пристойний банківський чиновник» з папкою в руках. Здобувач з чистим серцем віддавав аферистам гроші після підписання в холі (!) Банку документів на відкриття рахунку та про прийняття на роботу.

Таким чином обманюють і бажаючих попрацювати вдома. Згідно з оголошенням, люди запрошуються «в солідну фірму на високооплачувану надомну роботу». У приміщенні стоять мішки з дрібними різнокольоровими кульками. Кульки різних кольорів перемішані між собою. Завдання – розфасувати їх за кольором і здати назад (для виробництва медичної продукції). За кожен кілограм розподілених за кольором кульок фірма сплачує підряднику по 200 гривень. Такі от умови. Біля дверей величезна черга – кульки на цих умовах бажають сортувати тисячі. З кожного з сортувальників зберуть по 50 гривень застави за кожний кілограм. У момент складання договору для більшої переконливості можуть з’явитися підставні особи, яким працівник відрахує солідні суми «за роботу». Заставні гроші, як і співробітники фірми, негайно після роздачі сотень кілограмів кульок «під заставу» безслідно зникнуть, а на дверях орендованого фірмою приміщення тисячі ошуканих працівників побачать величезний замок.

На тих, хто шукає роботу заробляють ще й іншим способом. Шахраї створюють «поштову» біржу праці. Контакти з клієнтами відбуваються «через» абонентську скриньку. Інформацію про вакансії зазвичай збирають з різного роду публікацій. Від клієнтів потрібна заявка, конверт зі зворотною адресою та переказ на незначну суму. Після чого також поштою кожен отримує перелік вакансій з вказівкою зарплати, але без вказівки координат роботодавців. Їх готові повідомити після додаткового запиту і висилки ще однієї суми…

Що робити?

Влаштовуючись на будь-яку роботу, уважно стежте за оформленням документів. Скрупульозно прочитуйте кожен папір, під яким збираєтеся підписатися. Пам’ятайте, що якщо при працевлаштуванні вас просять зробити попередні внески, будьте обережні – напевно вас хочуть обдурити. Насторожено слід ставитися також до усних домовленостей про будь-яких види послуг.

Енциклопедія шахрайств та лохотронів – history.lohotron.in.ua

Ще з Енциклопедії:

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: :