Страхування життя, здоров’я та майна

«Справа турецьких лікарів» – одне з найбільш знаменитих шахрайств 2004 року.

Суть афери полягала в перевищенні реальної вартості медичних послуг у кілька разів. Походив обман наступним чином. Гід збирав медичні страхові поліси туристів і виривав з них по одному листочку, нібито для звітності. Потім ці листки потрапляли до місцевого лікаря, який виставляв страховику рахунок за лікування, наприклад, нежиті або розлади шлунка. У результаті виходило, що туристичні групи, перетинаючи кордон іноземної держави, неодмінно підпадали під будь-яку епідемію.

Страхування життя і здоров’я

Буває, що люди звертаються до страхової компанії за компенсацією травми, яку отримали двадцять років тому. І їм вдається звичайно провернути цю аферу, тому що рідко існує можливість встановити вік ушкоджень, що впливають на подальший стан здоров’я. А от для компенсації такого виду страхування як «втрата слуху», окрім довідки нічого не потрібно. Також нескладно зімітувати переломи, вивихи і невралгічні захворювання. І оцінюються вони, до того ж, дуже дорого.

Схеми в цьому виді страхування досить прості, і поширюються не тільки на сферу медицини. Досить часто і без особливих зусиль страхувальники укладають договір вже після настання страхового випадку. Видається помилкова довідка про нормальний стан здоров’я. Оформляється страховий поліс, а через тиждень застрахований схоплює запалення легень з ускладненнями (яке у нього було і до оформлення поліса).

«Нанесення каліцтва»

Для отримання від страхової компанії грошового відшкодування, шахраї йдуть на всілякі хитрощі. Жадібність деяких страхувальників не знає кордонів. Іноді шахраї йдуть навіть на те, щоб завдати собі реального каліцтво або ж стати «живим трупом»… Так канадець Гіллес Бечард зажадав страхової виплати у зв’язку з невеликим ушкодженням очей. Але страховик, організувавши медичне обстеження, у виплаті відмовив. Він викрив клієнта в нечесності. Через декілька місяців Бечард остаточно осліпив себе і отримав від компанії 100 тис. дол.

Доводиться страховикам стикатися і з інсценованим похоронами. Шахраї підкуповують місцевого лікаря, який підписує свідоцтво про смерть якогось громадянина. Можуть навіть розіграти самі похорони і потім пред’явити в страхову компанію як докази відеоплівку з цим дійством.

Страхування туристів

Крім такого традиційного обману як завищення страхової суми, поступово входить у моду шахрайство на страхуванні людей, які виїжджають за кордон. Це стається внаслідок активного розвитку туристичного бізнесу і поява в українців матеріальних можливостей для відпочинку за кордоном. Існує два головні різновиди даного способу. Перша: турист, змовившись з іноземним лікарем оформляє фіктивні документи за нібито проведене лікування і зроблені витрати, які після повернення і пред’являються в страхову компанію.

Друга схема шахрайства пов’язана з тим, що іноземні лікарі, отримавши доступ до полісів страхування за допомогою змови з туристичною фірмою, самостійно оформляють документи на проведене лікування і виставляють рахунок страхової компанії.

Страхування майна

У період укладання страхового договору з боку застрахованих осіб можна очікувати наступних обманних дій:

1. страхування неіснуючого майна. При цьому використовується для пред’явлення чуже майно, узяте тимчасово, або підроблені документи на майно (наприклад, квартиру, яка нібито знаходиться у власності але насправді належить іншим особам і є всього лише орендованою винним);

2. введення в оману щодо реальної вартості застрахованого майна. При цьому її вартість свідомо завищують для отримання високого страхового відшкодування;

3. страхування одного і те ж майна в розмірі його повної страхової вартості у двох і більше страховиків. Заявлена страхова сума виявляється вище дійсної вартості вантажу або об’єкта;

4. одночасне страхування в різних страхових компаніях;

5. приховування інформації при укладанні договору;

6. знищення застрахованого майна (будинок, дача, квартира, автомобіль тощо) для отримання страхового відшкодування. За даними зарубіжних джерел, близько 15 відсотків усіх випадків виникнення збитку в результаті пожежі становлять саме умисні підпали.

Юридична консультація

За шахрайство у цій сфері, що здійснюється застрахованими особами, передбачена кримінальна відповідальність за ст. 190 Кримінального кодексу України (шахрайство).

Енциклопедія шахрайств та лохотронів – history.lohotron.in.ua

Ще з Енциклопедії:

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: :