«Фрікінг» і клонування

Одна дівчинка шістнадцяти років підключалася до різних телефонних ліній у своєму районі. Завдяки цьому її друзі і знайомі безкоштовно розмовляли по міжнародних лініях. «Наговорили» друзі на суму приблизно в сорок тисяч доларів.

Клонування

Мобільні телефони – це мініатюрна приймально-передавальні радіостанції. У кожного стільникового телефонного апарата є свій електронний серійний номер (ESN). У мікрочіп телефону при підключенні апарата до мережі заноситься ще й мобільний ідентифікаційний номер (MIN). Вся територія, яка обслуговується стільниковим зв’язком, розбита на окремі зони або «соти». Кожні 30-60 хвилин базова станція посилає службовий сигнал. Отримавши його, мобільний телефон додає до нього свої MIN-і ESN-номери. Це відбувається автоматично. Після цього вийшла кодова комбінація надходить на базову станцію. У результаті цього процесу ідентифікується конкретний стільниковий телефон, номер рахунку його власника і визначається місце його знаходження в даний момент.

На знанні цієї системи заснований такий вид шахрайства, як клонування. Шахраї дублюють номера апарату без дозволу його власника. А вже з дублями аферистами здійснюють дзвінки. Клонування майже виключає можливість перехоплення і дозволяє телефонувати до тих пір, поки законний власник апарата не отримає величезний рахунок за послуги телефонного зв’язку. Спосіб клонування заснований на використанні чужого ідентифікаційного номера і рахунку. Схема цих шахрайств така: за допомогою сканерів перехоплюється ідентифікуючий сигнал чужого телефону, яким він відповідає на запит базової станції. Потім з нього виділяються ідентифікаційні номери MIN і ESN, якими шахраї перепрограмують мікрочіпи своїх телефонів. Вартість же розмови з цього апарата автоматично заноситься на рахунок абонента, у якого були вкрадені номери.

Але саме збиткове явище для власників телефонних компаній – це організований продаж дзвінків (з’єднань). Зазвичай шахраї продають вкрадене з’єднання по дуже дешевою ціною. Ця афера включає в себе клонування стільникових телефонів, використання вкрадених кредитних карток, проникнення в телефонну лінію під чужим ім’ям. Телефонні компанії найчастіше досить швидко помічають подібні порушення.

Сподіватися, що інтерес у шахраїв до такої можливості поживитися зникне в найближче майбутнє не варто. Тому як отримати вигоду, і чималу, в цій сфері досить просто. А бути спійманим практично неможливо.

«Фрікінг»

У перекладі з англійської «phreaking» – це різновид атак на захисні системи телефонних компаній, а також безліч інших способів робити гроші за рахунок платників податків.

Наприклад, до цих атак відносять використання трубок-двійників. Але у цього способу шахрайства є ряд недоліків. При спробі «фрікера» (афериста) і легального абонента зробити дзвінок одночасно, той, хто першим набрав номер, той і вільно розмовляє. Апарат другого або не зможе знайти мережу, або отримає сигнал «номер зайнятий». Якщо з обох апаратів спробують відповісти на вхідний виклик, то відбудеться загальне скидання дзвінка. І нормально скористатися зв’язком можна буде тільки тоді, коли хтось з абонентів буде знаходитися поза зоною покриття, або якість прийому в однієї з трубок буде на порядок вище, ніж в іншої.

Іноді шахраї в цій сфері працюють за принципом гастрольних артистів. Вони грабують жителів кожної нової країни кілька тижнів, а потім безслідно зникають. А через кілька місяців перерви знову виїжджають на «гастролі», але вже за новою адресою.

Порада:

Зростання телефонного шахрайства призвело до прийняття заходів у відповідь. Найбільш поширений сьогодні спосіб контролю в цій сфері – включення в мережу комп’ютера, який веде підрахунок середнього рівня дзвінків по всіх номерах. Як тільки якийсь номер починає «вести себе» не так, як зазвичай, тобто збільшується кількість вихідних дзвінків, піднімається тривога. Цей спосіб зменшує кількість часу, витраченого на виявлення шахраїв, з тижнів і днів до годин і навіть хвилин. До того ж протягом двох-трьох місяців в два рази знижується кількість нечесних дзвінків.

Енциклопедія шахрайств та лохотронів – history.lohotron.in.ua

Ще з Енциклопедії:

1 thought on “«Фрікінг» і клонування

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: :