Купівля і продаж стільникових телефонів

Пораділи ви новому мобільному з місяць, а потім він «вмирає». Ви приносите апарат в гарантійну майстерню, підписуєте договір про ремонт і чекаєте. Через тиждень вас приголомшують: телефон з гарантії знято, у його поломки винні ви самі, так як виявлені сліди купання у ванні чи падіння апарату з даху.

Нерідкі випадки шахрайства при ремонті стільникових телефонів. За який термін майстерня зобов’язана відновити телефон? За законом – негайно. Але це якщо інший термін не встановлено угодою сторін у письмовій формі. А хитрі майстри знайшли лазівку. У договори вони вставляють фразу, що ремонт завершиться, коли будуть необхідні запчастини. А з’явитися вони можуть, коли рак на горі свисне. Кілька громадян чекали свої телефони з майстерні по року. Ясно, що коли апарат відремонтують, він буде морально застарілим і навряд чи принесе господарю радість.

Порада

При покупці телефону перевіряйте роботу всього, що входить у комплект. Якщо буде виявлено, що щось в телефоні не працює, вирішуйте самі, чи варто мати з телефоном справу чи ні (це ознака неякісно встановленого програмного забезпечення – так що якщо у телефону є гарантія, вважайте, що її вже як би і немає: ні один сервіс цей телефон по гарантії не полагодить). Коли віддаєте телефон у ремонт, уважно читайте договір. Всі дефекти ремонтники зобов’язані виявити ПРИ ВАС. Якщо ні – шукайте інший сервіс.

Шахрайства при продажі телефону

Купивши собі новий мобільник, ви раптом виявили, що старий ваш апарат не цікавить нікого зі знайомих і родичів, і вирішили продати його сторонній людині. Найкращий шлях швидкого продажу лежить через дошки оголошень на сайтах, що спеціалізуються на стільникових телефонах. Можемо вас запевнити, що за всіма, хоч скільки-небудь престижними телефонами, що виставляються на продаж, пильно стежать не лише потенційні покупці, але і шахраї, що займаються перепродажем добутих, скажімо так, не зовсім чесним шляхом, трубок.

Спосіб 1

Ваш апарат проситься у Вас для перевірки роботи. Потім молодий чоловік швиденько змивається, попередньо відійшовши на певну відстань, нібито для перевірки зв’язку.

Порада:

Міра протидії одна – вимагати заставу. На всі відмовки («у мене причин довіряти вам не більше, ніж у вас довіряти мені») відповідь повинна бути одна – телефон річ цінна, не хочеться втратити її по дурості відразу.

Спосіб 2

Винахідливості хлопців, які займаються цим ремеслом, можна тільки позаздрити. Наприклад, у попередньому варіанті розвиток подій може бути наступним: потенційний клієнт, виплативши заставу і погулявши з трубкою, переконався в тому, що вона йому не підходить. Повертає її, отримує назад заставу, тисне вам руку, просить вибачення за турботу і віддаляється. Згодом, ви запросто зможете побачити замість свого рідного телефону майстерно виконаний муляж або корпус від телефону такої ж моделі як у вас, але нутрощі найдешевші. Коронний номер таких кидал – дати заставу, подивитися трубку, причепитися до якоїсь нісенітниці, на кшталт кольору корпусу, повернути трубку але вже з вийнятим акумулятором.

Порада:

Коли отримуєте апарат назад, завжди перевіряйте, чи отримали ви саме те, що віддали.

Енциклопедія шахрайств та лохотронів – history.lohotron.in.ua

Ще з Енциклопедії:

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: :