«Лотереї по телефону»

Андрій, мешканець обласного центру, їхав з роботи додому, коли пролунав телефонний дзвінок: «Здрастуйте. Вітаємо. Номер вашого мобільного телефону вибрав комп’ютер. Ви стали переможцем акції нашої радіостанції. Ваш приз – автомобіль ВАЗ 2110.

Передзвоніть нам для отримання повної інформації про приз». Андрій передзвонює і йому пояснюють умови отримання призу. Для цього необхідно придбати картки зазначеного стільникового оператора на суму 2 тис.грн. Через пару годин Андрій дзвонить і каже, що картки він активував – 20 штук по 200 гривень кожна. Співрозмовник (з явним розчаруванням): «Ви повинні були активувати картки з нашою допомогою». Шахраї зрозуміли, що фокус не вдався, і поклали слухавку.

Найпоширеніший вид шахрайства, коли вам телефонують і повідомляють, що ви виграли якийсь приз. Для одержання його необхідно або покласти гроші на вказаний номер, або повідомити дані карти ді-джею, або ще що-небудь в цьому дусі. У підсумку найчастіше виявляється, що такого конкурсу ніхто не проводив.

SMS-розводки

Марко Борсато

Служба коротких повідомлень (SMS) активно використовується останнім часом для просування таких послуг, як закачка мелодій, картинок та іншого мобільного контенту. Але шахраї або недобросовісні виробники за допомогою SMS найчастіше розсилають абонентам рекламні повідомлення. Найпоширеніший спосіб шахрайства відбувається за вже знайомою нам схемою: абонент отримує SMS, в якому йому повідомляється про виграш призу. Але для його отримання необхідно внести символічну суму на вказаний рахунок.

«Прийшли як можна більше SMS-ок і виграй комп’ютер (мобільний телефон, поїздку на Гаваї та ін.)!» – Такі оголошення просто заполонили телевізійний ефір. Але зазвичай в нижній частині кожного з них ледве помітними дрібними літерами зазначена ціна послуги (і чимала!). А виграє в такому розіграші тільки кожне соте або тисячне повідомлення. Трапляються на цей прийом найчастіше діти. А дохід SMS-шахраїв обчислюється десятками мільйонів доларів.

У шахрайствах з використанням SMS-ок були помічені навіть серйозні організації. У 2005 році голландський телевізійний канал було викрито в такому обмані під час церемонії нагородження кращих артистів країни. Переможця мали визначити за допомогою SMS-голосування. Але переможець став відомий ще до початку голосування. Ним виявився співак Марко Борсато. Незважаючи на це, голосування було організовано.

Порада:

Гроші повернути ви, швидше за все, не зможете. Як довести суду, що ви не з доброї волі послали комусь секретні коди? Пам’ятайте, що стільникові оператори описаними вище способами конкурси не проводять.

Енциклопедія шахрайств та лохотронів – history.lohotron.in.ua

Ще з Енциклопедії:

1 thought on “«Лотереї по телефону»

  1. Прийшла сьогодні смс-ка, яка повідомляє, що на цей номер мобільного випав приз автомобіль. З умовами акції спершу треба оплатити держпошліну в розмірі 1% від стоімості авто.
    0630139199 – з цього номеру прийшла смс-ка.
    0639240395 (“Дмітрий”) – на цей номер треба передзвонити, щоб одержати умови акції.
    Сайт акціі: gladius-auto.com.ua/ofitsialnye-pravila-aktsii/

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: :