Обман на довірі

Оксана: «Мені зателефонували на мобільний телефон і повідомили, що мій син затриманий міліцією за підозрою в скоєнні злочину, ситуація складна, але голос у трубці запропонував допомогти. Мишко завжди був непосидючим хлопчиком. Я повірила і дуже занепокоїлася. В кінці розмови запропонували за “невелику” суму в 10 тисяч гривень визволити його з біди. Потім на таксі разом з “посередниками” ми приїхали до будівлі міліції. Вони попросили почекати, а самі на якийсь час зайшли в приміщення. Потім вийшли і повідомили, що всі проблеми вирішені, і ми можемо спокійно їхати додому і чекати звільненого сина. Увечері ж виявилося, що Мишко весь цей час був у компанії з друзями, і ніхто його не заарештовував …»

Цей випадок досить типовий. Вам дзвонять на стільниковий телефон і повідомляють, що ваш родич у біді. Переговори ведуть зазвичай так, що батьки погоджуються на оплату послуг «доброго» посередника відразу ж. Все виглядає дуже правдоподібно: до вас звертаються по імені та прізвищу (ці дані легко дізнатися за номером телефону). Ви нервуєте і терміново передаєте гроші. Причому мало хто з жертв, втративши від переляку голову, здогадувався подзвонити «затриманому» родичу і уточнити його місцезнаходження.

Шахраї виявляються гарними психологами. Вони не дають жертві вийти зі стресової ситуації, так як тверезо міркувати в стані шоку дуже складно. По ходу зловмисники намагаються з’ясувати якомога більше про особисте життя жертви – імена родичів, місце проживання. І відразу ж включають нову інформацію в свою легенду. Шахраї доходять іноді до того, що підробляють голос і представляються не тільки посередниками, а й родичами …

Консультація юриста

Подібні справи відносяться до числа таких, що не розкриваються. Іноді у відділеннях міліції відмовляються навіть складати протокол, пояснюючи це тим, що потерпілі самі віддали гроші.

«Поповніть рахунок»

Ще один варіант шахрайства, на відміну від попереднього, розрахований не на такий великий улов. Шахрай телефонує по випадково набраному номеру і схвильованим голосом повідомляє, що з родичем, другом або товаришем по службі абонента трапилося якесь нещастя. До того ж у потерпілого зламався телефон (сіли батарейки, відібраний бандитами, загубився) і доводиться дзвонити з чужого. Потрібно зробити велику кількість дзвінків, тому необхідно поповнити страждальцю баланс. А потім голос просить купити картку на 20, 50 і навіть 200 гривень і продиктувати по телефону її секретний код. Потрапивши в несподівану стресову ситуацію, люди губляться і виконують все, що їм кажуть.

Шахрайство з телефонними картками

Можна позбутися грошей навіть «за допомогою» вуличного таксофона. Після вашого дзвінка по ньому, до вас підходить симпатична дівчина і просить скористатися вашою телефонною карткою в обмін на кілька гривень. Швидко зателефонувавши, дівчина повертає «вашу» карту, на якій немає вже жодної кредитної одиниці. Її замінили на таку ж, але використану.

Поради:

1. Щоб уберегти себе від подібного обману, можна запам’ятати серійний номер своєї картки (або частину цифр). Після того, як вам повернуть картку, просто звірте номер. Або ж позначте карту ручкою або фломастером. Це повинно відлякати шахраїв;

2. якщо телефонна картка коштує найчастіше недорого, то розставання з телефоном буде більш помітною подією для вашого гаманця. Тому ніколи не давайте незнайомим людям дзвонити зі свого мобільного телефону, як би жалісливо не виглядав прохач.

Ще з Енциклопедії:

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: :