«Обманюємо по стільниковому телефону»

Дмитро: «Подзвонили моїй сестрі на мобільний телефон від імені однієї стільникової компанії і заявили: «Ви змінили тарифний план без повідомлення і тому на вас накладено штраф розміром в 200 гривень. Сплатити його потрібно картками експрес-оплати». Я відразу зрозумів, що справа не чиста і встиг зупинити її на півдорозі до центру оплати, так що у шахраїв нічого не вийшло». Переказати гроші дівчина повинна була, продиктувавши коди карт за вказаним номером.

«Помічники»

При контрактному підключенні, абонент часто бере на себе певні зобов’язання, наприклад, не відключатися від тарифу протягом певного часу, оплачуючи мінімальний обсяг послуг. Порушення договору може обернутися проблемами при наступних контактах з оператором. Для того, щоб уникнути цих складнощів, свою «допомогу» пропонують приватні агенти. За помірну суму вони підключать вас до бажаного тарифу без оформлення документів. Жертва платить гроші і отримує активовану картку з обумовленою сумою. Але продавець формально все ще її власник. Користуючись цим, шахрай пише в центрі обслуговування абонентів заяву про крадіжку SIM-карти. Карту блокують і видають шахраю дублікат з тією самою сумою на рахунку, яка була і на «вкраденій». Горе-покупець залишається ні з чим.

«Не хочете – не платіть»

Охочих заощадити на послугах мобільного зв’язку знайти дуже просто, а тим більше через Інтернет. По електронній пошті розсилаються листи, в яких йдеться про те, що мобільний зв’язок не коштує тих грошей, які за нього платять, а стільникові компанії просто грабіжники. Але, «на щастя», є такі робін гуди, які всього за 50 доларів пропонують відновити справедливість. А саме пропонується придбати мікропрограму, що дозволяє говорити безкоштовно. Повідомлення містить докладну інструкцію з використання продукту, список операторів мобільного зв’язку та телефонів, з якими працює програма. Можна навіть попросити вислати електронні адреси тих, хто вже користувався цією послугою. І ці адреси нададуть. Але будуть вони, зрозуміло, підставними. Після того як «гонорар» відправиться шахраям, жертва отримує звичайне посилання на неіснуючий сайт.

Обманюють операторів

Обманутими можуть виявитися не тільки абоненти, але й оператори мобільного зв’язку. Буває, що в афери втягують цілі компанії, а на кону виявляються суми в мільйони доларів! Так, якесь ЗАТ «Станіоль» отримало від фірми російського оператора «ВимпелКом» статус офіційного дилера. «Станіоль» почала торгувати оптовими партіями платіжних карт «Бі+», при цьому поступово вона заробляла репутацію надійного партнера. Але несподівано «Станіоль» стала пропонувати небувалі знижки на товар, що могло завдати шкоди ексклюзивному продавцю карт «Бі+» фірмі «Вимпелком» і дії шахраїв відразу припинили.

Консультація юриста

У всіх перерахованих ситуаціях, розкрадання формально немає. Жертва добровільно називає секретний код карти або віддає гроші. Але якщо розглядати дії шахраїв як заподіяння майнової шкоди шляхом обману або зловживання довірою, то за статтею 190 Кримінального кодексу України їх можна притягнути до кримінальної відповідальності.

Енциклопедія шахрайств та лохотронів – history.lohotron.in.ua

Ще з Енциклопедії:

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: :