Встановлення телефонів

Телефон вже перекочував зі списку предметів розкоші в список предметів першої необхідності. Збільшення кількості абонентів телефонного зв’язку, природно, привертає в цю сферу і велику кількість шахраїв.

Наприклад, жертвами стають люди, в квартирах яких ще не встановлені телефонні апарати. Адреси таких мешканців шахраї отримують у прийомних організацій з установки телефонних апаратів. Потім вони ходять за отриманими адресами і представившись працівником організації, де отримали адресу, оголошують мешканцям, що до них дійшла черга з установки апарату. Залишилося підписати договір та сплатити перший внесок. Зовнішній вигляд «представників» зазвичай вселяє довіру, а господарі квартири засліплені радістю отримання довгоочікуваного телефону. Угода швидко відбувається. І шахраї зникають зі «внеском», а телефон залишається, як і раніше, мрією.

«Спаяний номер»

У районах-новобудовах телефонізація проходить порівняно швидко. А при необхідності, можна доплатити, і телефон встановлять в лічені дні. «Представники» телефонного вузла за подвійну, а то й потрійну ціну пропонують моментальну установку апарату. Як не дивно, вони не вимагають гроші наперед, а дійсно встановлюють у квартирі працюючий апарат. Відразу пропонують випробувати. Після дзвінка родичам, мешканець спокійно розлучається з грошима. Після чого на руках у нього залишається квитанція і заповітний номер. А вже пізніше (іноді через годину, а іноді й через день) мешканець розуміє, що його просто ошукали. На будь-яку спробу додзвонитися куди-небудь телефон відповідає сигналом «зайнято». Або ж у трубці постійно чути чужі розмови.

Для того, щоб «провернути» цю аферу, шахраї спочатку обчислюють власників телефонів в будинку-новобудові. Потім їм залишається тільки спарити номер нового телефону з обчисленими. А іноді все відбувається ще простіше: телефон встановлюють як трубку-відводку. Для установки апарату вибирають момент, коли справжнього власника немає вдома. У цьому випадку можна спокійно здійснювати пробний дзвінок. Така операція обходиться кожному мешканцеві в 300-600 грн. Досвідчені шахраї за пару годин роботи в одному будинку заробляють до 3-4 тис. грн.

Вигідний тариф

Забезпечити своїх співробітників мобільним зв’язком сьогодні хотіли б багато компаній. Але при цьому вони не хочуть витрачати багато грошей. Для операторів такі клієнти є непоганим джерелом прибутку, тому стали з’являтися різні корпоративні тарифні плани з наданням усіляких пільгових послуг: знижки на дзвінки всередині мережі та на всю суму рахунку і головне – низький тариф (або ж взагалі безкоштовно) на розмови між абонентами однієї корпорації. Службовці намагаються користуватися такою можливістю в особистих цілях і підключають до корпоративного тарифу всіх друзів і знайомих. Керівництву це не завжди подобається, але виручають фірми, які пропонують підключити до своєї корпоративної мережі всіх бажаючих. Клієнтові залишається зустрітися з агентом і взяти в нього за певну суму бажану карту для активації.

Сенс таких махінацій полягає в тому, що розпоряджається всіма коштами на рахунках абонентів корпоративної групи може лише одна людина – менеджер. Самі абоненти доступу до них не мають. Після здійснення угоди менеджер переводить гроші на свій рахунок, а карта абонента блокується оператором через обнуління депозиту.

Енциклопедія шахрайств та лохотронів – history.lohotron.in.ua

Ще з Енциклопедії:

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: :