«Таксі викликали?»

Максим, Москва: “Нещодавно побував у Будапешті. Думав, що раз цивілізований європейське місто, то відпочинок нічим не буде затьмарений. Не тут-то було, виявляється, шахраї є скрізь. На другий день мого відпочинку я сів у місцеве таксі. Таксист включив лічильник, який постійно кліпав і незрозуміло, що показував: чи то літри, чи то кілометри”. “Добре, – думаю, – не буду турбуватися, коли доїдемо до місця, розберемося”. У момент розплати таксист натиснув секретну кнопку, і на лічильнику вискочила сума 4723 форинта. Так як я не розбирався в тому, що і скільки коштує в цій країні, тому спокійно оплатив поїздку. Тоді-то я не знав, що за таку поїздку “нормальне” таксі бере форинтів 800, а за ті 5000 форинтів, що я дав, можна було проїхати весь Будапешт від краю до краю»…

Відомо, що таксист – професія небезпечна: скільки існує історій про те, що їх обкрадають і підставляють! Але не варто думати, що всі вони чесні роботяги і наївні простаки. Деякі і самі не проти пошахраювати. Особливо варто бути обережними з водіями, які очікують замовників біля вокзалів. Головний пасажирський контингент тут – люди приїжджі, які ще не знайомі ні з містом, ні з розцінками. За цих умов самий елементарний спосіб шахрайства – завищення ціни.

«Довга дорога»

Поїздка у таксі супроводжується довгими сумнівами й тяжкими роздумами. А що якщо таксист навмисне подовжить маршрут?

Класикою жанру є такий вид шахрайства: на вокзалі до водія підходить людина, явно нетутешня – тільки що з поїзда, просить відвезти до якого-небудь готеля. Помітно, що сам новоспечений курортник поняття не має, як туди дістатися, і очевидно розраховує на таксиста. Водій погоджується, скажімо, за 200 гривень. Якщо клієнт сумнівається, таксист поступається: за 150, за 100… Загалом, на ціні сходяться… Той, хто живе в місті, знає, що до цього готелю від сили хвилин 10 ходьби. Але таксист буде кружляти, вибирати дорогу достовірніше, так що приїде невдачливий пасажир до цього готелю хвилин через 40 – за витрачений час і бензин заплатить відповідно.

«Гривні або долари?»

Трапляються і більш серйозні історії, часом, небезпечні для пасажирів. В аеропорту багато приватників пропонують свої послуги, за 10 хвилин можна домовитися за прийнятну ціну. Такий таксист вчепиться в вас намертво: не відійде ні на крок, буде нести вашу сумку до машини, всю дорогу будуть розважати вас розповідями про місцеве чудовий і гостинний народ, тиху і зовсім не кримінальну обстановку.

Коли ж дійде час до розрахунку, не виключено, що таксист починає кричати: «Ти чого мені даєш! Я тобі що – мішок картоплі привіз?!!» Це один зі старовинних видів шахрайства таксистів: ми домовлялися за долари, а ти мені сунеш гривні! Запам’ятайте головне: не поспішайте розплачуватися з таксистом, поки не заберете речі з багажника.

Що робити?

1. Зараз у всіх містах є маса радіотаксі, які гарантують Вашу безпеку. Якщо сума, яку назвав водій, здається Вам занадто великою, Ви можете отримати консультацію про істинну вартостість проїзду у диспетчера-оператора.

2. Щоб уникнути будь-яких непорозумінь про ціну з водієм необхідно домовлятися заздалегідь у конкретній валюті.

3. Завжди майте при собі дрібні купюри. У таксі найкраще розплачуватися без здачі.

4. Щоб не стати жертвою шахрайства з боку водіїв, намагайтеся запам’ятовувати номер автомобіля, в який ви сідайте. Якщо вас обдурили, ви завжди можете, знаючи номер, звернутися в міліцію.

Енциклопедія шахрайств та лохотронів – history.lohotron.in.ua

Ще з Енциклопедії:

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: :