У маршрутному таксі

Двоє молодих людей в годину пік заходили в автобус і розігрували цілий спектакль. Коли до них підходив кондуктор, то один пред`являв посвідчення «МВС», а інший розплачувався десяти гривневою купюрою. Після того, як кондуктор разом з квитком повертала здачу, аферист починав обурюватися, що йому неправильно дали здачу: він давав 50 грн., а не 10. У суперечку втручався напарник – «випадковий свідок» з «корочкою» МВС – і говорив, що бачив, як хлопець давав кондуктору 50 гривень. Практично всі кондуктори повертали необхідні сорок гривень.

Все частіше в наших улюблених маршрутках відзначаються випадки шахрайства. Причому зухвалого і неприхованого: все відбувається на очах, як мінімум дюжини пасажирів.

В одному з випадків шахраї сідають за спиною водія і чекають, коли пасажири, що розмістилися на задніх сидіннях, передадуть купюру номіналом більше 50 гривень. Злочинець, не поспішаючи, передає гроші водієві з таким розрахунком, щоб отримати від нього здачу в районі найближчої зупинки або світлофора. Потім він бере здачу, не повертаючи її власникові, спокійно виходить з машини, і розчиняється в натовпі пішоходів. Багато пасажирів, безтурботно розглядають пейзажі за вікном, тільки через кілька зупинок помічають, що їх фактично обікрали. Проста і ефективна схема привласнення грошей має і свої недоліки. Деякі водії вже встигли запам’ятати в обличчя окремих шахраїв, що працюють на їх маршрутах. Зокрема, таким заробітком промишляє літня жінка цілком благопристойно виду. Ось тільки для того, щоб покарати злочинця, недостатньо знати, як він виглядає. Та й у міліцію ні один з потерпілих поки не звертався.

У маршрутці вас можуть обдурити при підрахунку здачі. Зазвичай це практикується вранці, коли міні-автобуси набиті під зав’язку. Один з пасажирів обов’язково бере на себе працю зібрати плату за проїзд зі всіх і передати її водієві. Якщо цей «касир» – шахрай, то далі події розгортатимуться за двох можливих сценаріїв. У першому випадку водієві передається лише частина зібраного (одна або дві купюри непомітно ховаються в рукав), коли водій виявляє нестачу і вимагає повної оплати, «касир» або підтакує і голосно обурюється разом з усіма, або терміново виходить на зупинці.

У деяких маршрутках працюють справжні кондуктори, але також із задатками непоганих шахраїв. Схема проста: пасажир підходить до кондуктора, простягає десятку, але замість належних декількох гривень здачі і квитка, чує у відповідь: «Яка здача? Ви мені нічого не давали!». Спробувати щось довести безглуздо – тебе ігнорують. Однак, і з автобуса не викидають за неоплачений проїзд (тільки згадайте, скільки вереску буває, коли який-небудь молодчик вирішує проїхати зупинку безкоштовно!)

Що робити?

Щоб не попастися на вудку пасажирів-шахраїв, намагайтеся передавати гроші водіям самостійно. Якщо ж цього зробити неможливо, стежте за їх пересуванням по салону маршрутки. А ось боротися з кондукторами-шахраями складніше. Максимум, що ви можете зробити – поскаржитися водієві, якщо він не перебуває з першим в змові. І остання рекомендація: готуйте гроші без здачі!

Енциклопедія шахрайств та лохотронів – history.lohotron.in.ua

Ще з Енциклопедії:

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: :