Фальшивий рахунок

Уявіть собі таку ситуацію: дружина якого-небудь заможного бізнесмена відвідала великий торговий дім. Після кількох годин ходіння по залах, було зроблено незліченну кількість найрізноманітніших покупок. На наступний день, до будинку був доставлений рахунок торгового дому, який точно відповідав вартості зроблених покупок. Він був, само собою, негайно сплачений.Але через якийсь час… привезли другий рахунок, але вже справжній. Вся справа в тому, що під час здійснення покупок слідом за жінкою ходив молодий чоловік, елегантно одягнений (щоб не привертати зайвої уваги охорони). Він ретельно заносив кожну покупку в записну книжечку…

Цей метод шахрайства не дуже поширений в нашій країні з тієї причини, що в нас прийнято розплачуватися відразу при покупці. У країнах ближнього і далекого зарубіжжя заможні люди можуть дозволити собі оплату чеками. Трохи схоже з цим видом обману – шахрайство з рахунками за комунальні послуги. Городянам опускають у поштові скриньки фальшиві повідомлення на оплату. Шахраї користуються програмою щодо переведення всіх комунальних платежів у єдиний розрахунковий центр.

У фальшивих платіжках вказуються порівняно невеликі суми – 30-50 гривень. При цьому бланк повідомлення практично нічим не відрізняється від справжнього. Нічого не підозрюючи, городяни перераховують гроші на зазначений у квитанції рахунок. Після накопичення певної суми шахраї знімають гроші з рахунку. Спіймати шахраїв до цих пір не вдається. Влада закликає громадян уважніше ставитися до отриманих поштою платіжних документів. На справжніх повідомленнях повинні бути обов’язково вказані найменування та довідковий телефон організації, яка надіслала бланк.

Мабуть, до цієї ж групи шахрайств слід віднести і псевдокредити. У великому магазині солідні люди пропонують вам оформити кредит на купівлю (знаходження цих людей в самому магазині може пояснюватися тим, що спочатку шахраї запудрили мізки керівництву, представившись солідним банком, або вступили в змову з охороною).

Будь-який покупець, нічого не підозрюючи, оформляє кредит, платить комісійні. Отримавши гроші, шахраї відразу зникають (або, якщо афера більш значна, отримують право на покупку). Але в останньому випадку постраждалим стає також і магазин, у якого замість грошей залишаються тільки дані покупця і координати неіснуючого банку.

Що робити?

Завжди пам’ятайте про старе добре правило: ніколи не підписуйте документи, не прочитавши їх уважно. Те ж відноситься і до оплати різних документів: обов’язково звіряйте всі реквізити, вказані в рахунках і квитанціях на оплату.

 

Енциклопедія шахрайств та лохотронів – history.lohotron.in.ua

Ще з Енциклопедії:

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: :