Оптові закупівлі

Михайло: «Заговорили про дефіцит солі, я вирішив купити побільше для свого кіоску, щоб продати дорожче. Дізнався, що є склад, який збував оптом сіль, та й ціна виявилася невелика. Я приїхав за вказаною адресою, побачив гарний офіс зі складом у цокольному поверсі, багато менеджерів, які працюють на телефоні…

Мені сказали, що треба зробити передоплату, і мені доставлять партію прямо в мій кіоск протягом доби після оплати. Солі я так і не дочекався, як і грошей».

За підробленим паспортом, фальшивими документами береться без передоплати партія продуктів – цукру чи борошна, особливо улюблених шахраями (не псується, завжди є попит). Партії швиденько скидаються за цінами трохи нижче, і «лавочка» закривається, щоб незабаром відкритися в іншому місті.

Чомусь у нас так повелося, що якщо гарний офіс і довгоногі дівчата, значить надійна і солідна фірма, а найчастіше у цієї «фірми» немає жодних документів, лише «фірмовий» квітчастий глянцевий бланк. Якщо ви оптовий покупець, то неодмінно потрапите в таку фірму, де, припустимо, цукор продається не за 9 гривень, як скрізь, а за 5-6! Ви заплатили і вам поставили вагон цукру, або ви продали, а вам заплатили за цей вагон готівкою. Різниця невелика – головне, ви вже потрапили в лапи аферистів! Ви вважаєте, що партнер цілком надійний, вчасно виконує свої зобов’язання. Наступного разу ви вже купуєте (продаєте) 10 вагонів і залишаєтеся лише з нестерпним бажанням знайти «того хлопця».

Ви вже в передчутті величезною прибутку! Укладаєте договір, сміливо платите гроші за вагон такого цукру, приїжджаєте в цей офіс… і зустрічаєте біля порога товаришів по нещастю.

Шахраї-оптовики, якщо й попадаються, то, як правило, ні з чим: ні грошей у них, ні товару. Одні документи – порожні папірці. Ну, в кращому випадку офіс з комп’ютером. А весь навар вже кудись пішов, розчинився на українських теренах. Так що взяти з них потерпілим вже нічого.

Що робити?

Розлучаючись зі своїми грошима, не соромтеся вимагати установчі документи, ліцензії (тільки в оригіналі), не лінуйтеся зайти в адміністрацію району, податкову інспекцію і дізнатися докладніше про фірму, з якою ви збираєтеся співпрацювати. Необхідні документи вам зобов’язані надати, вони не є ні комерційною, ні державною таємницею.

Енциклопедія шахрайств та лохотронів – history.lohotron.in.ua

Ще з Енциклопедії:

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: :