«Чорний» товар

Винахідливі підприємці на своїх складах нерідко тримають нелегальний «чорний товар». Але, побоюючись, що після чергової перевірки його можуть конфіскувати, вони винаходять безліч способів приховування його від кмітливих очей інспекторів.

 

«Оформляємо на себе»

Деякі фірми «купують» товар на себе, але при цьому оформляють «липові» накладні, які не зазначені в обліку. Такий пакет документів оновлюється щомісяця на весь залишок неврахованого товару. У разі перевірки відсутність товару в обліку пояснюють так: бухгалтер не встиг занести в базу. Але все-таки ймовірність викриття велика. Адже інспектори можуть перевірити не тільки саму фірму, але і її постачальників і покупців.

«Товар не наш»

Але є й інша схема. Підприємець у разі перевірки може заявити, що весь товар належить комітенту, всі накладні і сертифікати у нього є. Договір комісії тим добрий, що товар цілком легально може перебувати як на складі, так і в торговому залі. Для виробничих компаній характерний такий спосіб приховування «чорного» товару: невраховані залишки – це матеріали, напівфабрикати та готова продукція. Щоб їх не показувати, власники складають договір переробки (толінг). На всю сировину у фірми є накладні чи акти прийому-передачі.

А деякі фірми просто здають частину складського приміщення в оренду. У разі перевірки вони заявляють, що товар належить орендарю. Що там лежить і в яких кількостях, нікому невідомо. Існують схеми, які спрямовані на створення правдоподібного «власника» товару. Підставним власником найчастіше буває фірма-одноденка, спеціально створена для такого випадку.

Юридична консультація

При з’ясуванні, що товар належить неіснуючій фірмі, його неминуче вилучать або опечатають. У цьому випадку простіше відразу відмовитися від товару. Якщо почати за нього боротися, можна отримати на свою голову безліч проблем, аж до кримінальної відповідальності.

У ролі підставного власника може також виступати інша офіційно відкрита фірма, яка поки що не веде діяльності. У неї є реальні засновник і директор, і вони в будь-який момент можуть пред’явити свої права на товар. Іноді для надання більшої правдоподібності непрацюючій фірмі, на неї можуть навіть відкрити кредитну лінію в банку.

Юридична консультація

Існують деякі нюанси в документах, за якими можна обчислити, чи дійсно товар куплений за пред’явленим документом. Наприклад, дата «липової» накладної іноді виявляється більш ранньою, ніж дата випуску товару. Деякі бухгалтери, заскочені зненацька перевіркою, починають брехати щось мало правдоподібне, плутаються і висувають суперечливі одна іншій теорії. На цьому вони й попадаються.

Енциклопедія шахрайств та лохотронів – history.lohotron.in.ua

Ще з Енциклопедії:

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: :