Підприємства-одноденки

Понад 70% підприємців на сьогоднішній день використовують фірми-одноденки, щоб уникнути сплати податків. Цей спосіб по праву вважається найбільш ефективним і мало затратним.

Використання фіктивних посередницьких відносин

Ця махінація здійснюється таким чином: легально діючий платник податків відносить до складу витрат, що враховуються при оподаткуванні прибутку, витрати, «здійснені» щодо організації-одноденки. А організація-одноденка не відображає «отримані» суми у списках своїх прибутків, а значить, і не звітує за них у податкових органах. Аналогічна ситуація виникає і з податком на додану вартість. Існує другий варіант. Він абсолютно легальний і пов’язаний з пошуком можливостей не платити основну частину податків, спираючись на законодавство, яке передбачає надання пільг у певних випадках. Цей варіант складніший, зате не суперечить законодавству.

«Продаж» організації

У цьому випадку творці компанії «продають» організацію. Це відбувається за допомогою зміни складу засновників і зміни керівника. У результаті таких дій організація фактично виявляється кинутою, припиняє надавати звіти до податкових органів і сплачувати податки.

Юридична консультація

У разі відсутності податкових надходжень від кинутої організації до бюджету, всі претензії податкових служб не принесуть жодного результату.

«Віртуальні організації»

Цей вид шахрайства припускає підробку частини або навіть всіх юридичних документів. Насправді створюються неіснуючі підприємства, які або зовсім ніде не зареєстровані, або є двійниками наявних компаній. Такі фірми використовуються, найчастіше, для швидкого проведення через них грошей.

Енциклопедія шахрайств та лохотронів – history.lohotron.in.ua

Ще з Енциклопедії:

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: :