Пожежа або крадіжка документів

Бухгалтер готовий ухопитися за будь-рятувальний круг, коли звітність не в порядку або коли гряде перевірка. Деякі фірми пропонують «офіційне» позбавлення від проблем з документацією. Наприклад, знищити її за допомогою крадіжки або пожежі. Способів «підготовки» до візиту податкової міліції безліч, у тому числі і не зовсім легальних. Може, наприклад, допомогти аудиторська фірма. Вона «підчистить» всі документи і приведе їх у нормальний стан.

Але є більш простий спосіб. Компанія може звернутися у фірму, яка за певну суму грошей обіцяє вирішити проблему з чиновниками. Причому «рятувальники» на влаштовані ними ж самими пожежі або крадіжки обіцяють видати відповідні документи з держустанов. Перший варіант вирішення проблеми, тобто пожежа, проходить наступним чином. Попередньо бухгалтеру видається позитивний аудиторський висновок. За нього виходить, що стан фірми благополучний, з документами все в порядку. Але самі документи знищуються «несподіваною» пожежею. А пожежний висновок підтвердить те, що пожежа була самий справжньою, а не підлаштованою.

Другий спосіб – крадіжка документів. Найняті компанією люди виносять всі сейфи, при цьому «випадково» виносять і всю документацію. Керівництво викликає міліцію і заявляє про крадіжку. Але врешті-решт, справу буде закрито, тому що не вдасться встановити особи грабіжників. Про що власники компанії і отримають документ разом з позитивним аудиторським висновком.

Але при зовнішній простоті цих махінацій, організації потрібно в будь-якому випадку отримати дуже важливий документ ─ офіційне підтвердження того, що сталося. Після події в організації, повинна бути створена комісія з розслідування причин втрати або загибелі документів і з виявлення винних осіб. До комісії зазвичай входять працівники бухгалтерії та фахівці, які можуть визначити причини і наслідки того, що сталося: юрист, головний інженер, інженер з техніки безпеки та ін. Якщо необхідно, до цієї роботи залучаються працівники слідчих органів, державного пожежного нагляду, МНС України і незалежні експерти.

Юридична консультація

Підлаштовані пожежа і крадіжка – це порушення закону. І за це загрожує тюремне ув’язнення, оскільки дії і виконавця, і замовника розцінюються як шахрайство. А законодавство розглядає зберігання документів як обов’язок, і передбачає відповідальність за її невиконання.

Зокрема, згідно ст. 194 КК України (умисне знищення або пошкодження майна) діяння, вчинене шляхом підпалу, вибуху чи іншим загальнонебезпечним способом, або заподіяло майнову шкоду в особливо великих розмірах, або спричинило загибель людей чи інші тяжкі наслідки, – карається позбавленням волі на строк від трьох до десяти років. Згідно ст. 185 КК України (крадіжка) покарання може бути у вигляді позбавлення волі до дванадцяти років з конфіскацією майна. Відповідно до ст. 190 КК України (шахрайство) передбачені покарання у вигляді позбавлення волі до дванадцяти років з конфіскацією майна.

Треба враховувати, що за відсутності документації фінансовий стан фірми перевіряти будуть набагато ретельніше. Швидше за все, податкова інспекція, дізнавшись про відсутність бухгалтерських документів, зробить все і вся, проведе всі заходи податкового контролю. А засобів таких безліч. Наприклад, податкові інспектори можуть провести опитування співробітників фірми або запросити виписки з банків.

Енциклопедія шахрайств та лохотронів – history.lohotron.in.ua

Ще з Енциклопедії:

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: :