«Зайві» витрати

Є один нескладний, але при цьому дуже ефективний спосіб отримання доходів для фірми. Він полягає у створенні «зайвих» витрат. Але при тому, що користь від цього для компанії може виявитися досить значною, на подібного роду махінації легко попастися.

Суть цього шахрайства: фірма укладає «липовий» договір, перераховує певну суму, а трохи пізніше отримує її назад вже готівкою. Всі документи зазвичай оформлені ідеально. Є контрагент, договори оформлені правильно, податки заплачені… А те, що угоди насправді не було і податки, природно, пораховані невірно, потрібно ще довести.

Найчастіше фірми для збільшення витрат таким способом укладають договір на надання різного роду «інформаційних» послуг. Це, наприклад, консультаційні чи маркетингові угоди. Перевірити справжність таких послуг складно, так як матеріально вони ніяк не виражені. Але не всі компанії бажають ставати партнерами фірми, яка хоче провернути подібну махінацію. У разі розкриття афери вони можуть бути притягнуті до відповідальності як співучасники. А тому в подібних фіктивних договорах в основному значаться компанії-одноденки. Цей спосіб переведення коштів у готівку найбільш простий і не дорогий.

Юридична консультація

В суді податківці можуть заявити, що друга фірма не існує. Такий варіант можливий, якщо підставна фірма:

1. не внесена до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України;

2. зареєстрована на загублені паспорти;

3. не подає податкову звітність;

4. ІПН або чужий, або вигаданий;

5. за вказаною юридичною адресою відсутня.

Існують також інші різновиди махінації, пов’язаної з «зайвими» витратами. Наприклад, це може бути фальсифікація витрат усередині країни. У цьому випадку платник податків виплачує заробітну плату неіснуючим співробітникам або особам, які не працюють на його підприємстві.

Згідно з другою схемою фальсифікація витрат проходить через офшорні підприємства. Платник податків говорить, що він виплатив заробітну плату за надані послуги співробітникам або організаціям в офшорній зоні. Доказів реального існування зазначених осіб або компаній у цій країні немає. Як немає і доказів того, що в разі проведення операції між взаємозалежними особами, виплачені суми відображали ринкові ціни.

Енциклопедія шахрайств та лохотронів – history.lohotron.in.ua

Ще з Енциклопедії:

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: :