«Отримайте громадянство»

Розвинені країни не дуже раді напливу жителів з менш благополучних країн. У результаті, законодавство більшості з них вкрай жорстко ставиться до мігрантів. Навіть для отримання посвідки на проживання (не кажучи вже про громадянство) необхідно виконати цілий ряд умов. Наприклад, законодавство Мальти зовсім не передбачає надання громадянства жителям інших країн. Але охочі отримати друге громадянство завжди знайдуть спосіб здійснити свою мрію, нехай і не зовсім легальним способом.

Випадків явного шахрайства (коли аферист, зібравши гроші за послугу, зникає, її не надавши) безліч, але на особливу увагу заслуговують так звані «злочини без жертв». У цих випадках клієнт підозрює, що не все чесно, але при вдалому збігу обставин він може отримати цілком легальний паспорт.

Для отримання легальних паспортів або ідентифікаційних карт виготовляється належним чином оформлений, але не підкріплений жодними документами і ніде не зареєстрований паспорт або ж його явна фальсифікація (виправка крадених документів на інше ім’я або виготовлення повністю фальшивих бланків). Закон порушується на певному етапі (підробка вихідних документів, підкуп чиновників). Але, завдяки відпрацьованим схемам вдається досягти результату, який практично неможливо оскаржити в судовому порядку. Спілкування з клієнтами в цьому бізнесі відбувається особисто, а не по телефону.

Що робити?

Щоб не стати жертвою типового шахрайства (з вас взяли, наприклад, гроші і зникли разом з ними), необхідно звернути особливу увагу на договір з компанією, послугами якої ви вирішили скористатися. Якщо в договорі на оформлення паспорта або громадянства зустрічаються загальні фрази на кшталт: «надання правової допомоги», «консультування», «допомогу в зборі документів», у клієнта є реальний шанс бути обманутим. І звертатися в цьому випадку до суду буде марно. Фірма також може, одержавши передоплату, не виконати своїх зобов’язань «з не залежних від неї причин». А може несподівано з’ясуватися, що паспорт клієнта оформлений належним чином але у зв’язку з будь-якими іншими причинами визнаний недійсним.

Обов’язково користуйтеся послугами тільки тих фірм, у яких є надійні рекомендації. Не платіть всю суму вперед. У договорі максимально докладно повинні бути прописані права та обов’язки обох сторін. Обов’язково вимагайте внесення в договір пунктів про відповідальність за порушення своїх зобов’язань сторони, що оформляє паспорт.

Громадянство через родичів

Ця схема діє завдяки (на виконання) Закону України «Про громадянство». Шахраї вигадують легенду, згідно якої бабуся, дідусь або один з батьків заявляє, що насправді він, наприклад, грек. Цивільний суд (при наявності декількох лжесвідків) визнає приналежність цього родича до грецької національності. На цій підставі йому видається свідоцтво про народження з відповідним записом. Потім, процедура набуває повністю легальний характер. На підставі нової метрики родича клієнту також видають метрику з новою національністю.

За іншою схемою відбувається пошук фіктивного батька. Багато країн, у тому числі Франція, Бразилія, Англія, Естонія, Литва – визнають право народження. Тобто, якщо доведено, що ваш батько – підданий, наприклад, Франції, ви отримуєте її громадянство. Схема афери така: посередник шукає громадянина однієї з перерахованих країн, який міг бути чи була в Росії за дев’ять місяців до народження клієнта. Потім ця людина лжесвідчить, що він-то і є ваш справжній батько (мати клієнта, природно, повинна його слова підтвердити). А потім, протягом певного часу (іноді досить швидко) ви отримуєте громадянство.

«Засвідчити»

Ця схема також побудована відповідно до закону про громадянство. Згідно з ним у деяких країнах (наприклад, Греції), люди, з тієї чи іншої причини в’їхали в країну без необхідних документів, можуть їх отримати прямо на місці, якщо доведуть, що перебували тут протягом тривалого часу (наприклад, 5 років). Отже, якщо бажає отримати громадянство якої-небудь країни, то потрапивши до неї, йде разом з членами будь-якої громади, з якою у неї домовленість, в поліцейський відділок. Там співучасники свідчать, що ця людина є членом їхньої громади вже більше п’яти років. Після цього він отримує бажаний паспорт.

Двійники

Створення так званих «двійників» для швидкого оформлення другого громадянства ─ один з найрідкісніших способів. Схема побудована на прямих контактах працівників української паспортної фірми з співробітниками поліцейського управління однієї із східноєвропейських країн. Відбувається це таким чином. У паспортних архівах поліцейських управлінь шукають людину, яка схожа на клієнта за віком, росту, кольору волосся і очей і до того ж таку, що давно виїхала з країни. Потім в документи, що були підставою для видачі цій людині паспорта (такі документи не знищуються), вклеюють фото клієнта. Потім клієнт звертається в поліцію з проханням видати йому новий паспорт замість «загубленого».

Консультація юриста

При виявленні такої підробки, двійникові загрожує тюремне ув’язнення. В інших випадках ─ вилучення напівлегального паспорта і депортація.

Нерухомість або земельну ділянку.

Ще одна схема заснована на наданні багатьма країнами виду на проживання у разі придбання на їх території нерухомості або земельної ділянки. Через певну кількість років вам буде надана можливість претендувати і на громадянство. Шахраї оформляють таку покупку заднім числом (в реальності вона не виробляється), а паспорт виявляється на руках клієнта вже через кілька місяців.

«Армія Степана Бандери»

У жителів України є ще одна можливість стати громадянами Великобританії. Вона пов’язана з «армією Степана Бандери». Відомо, що ті бандерівці, які пішли разом з німцями, потім здалися союзникам і знайшли собі притулок в Англії. Кілька десятиліть потому їх «онуки» і «діти» прямують у бік Великобританії з документами, з яких випливає, що їх батько чи дід помер кілька років тому і похований на такому-то цвинтар. А вони все життя жили під чужими прізвищами, побоюючись репресій, і лише нещодавно вирішили змінити прізвище на справжню. Ця схема діє й сьогодні.

Енциклопедія шахрайств та лохотронів – history.lohotron.in.ua

Ще з Енциклопедії:

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: :