Робота за кордоном

Своє агентство організували чотири заповзятливі мешканки Кишинева. Воно нібито займалося пошуком роботи в Італії, Греції, Португалії. Звичайно, пані нікого нікуди не відправляла, а просто «збирала» гроші. Правоохоронні органи дізналися про 15 жертв цього шахрайства. Але не виключено, що їх було набагато більше. Кожен клієнт «за оформлення паспорта та візи» платив $300. Грошей потім ніхто не отримав. При цьому «фірма» проіснувала близько року, та ще й юридично оформлена не була.

Вид шахрайства, пов’язаний з відправкою на роботу за кордон вже став «класичним». Величезна кількість наших сусідів (жителів Білорусії, Росії, Молдови) стають жертвами аферистів України. Приміром, одного разу на телебаченні Білорусі з’явилася реклама, згідно з якою на роботу до Москви запрошувалися будівельники і водії. Було обіцяно безкоштовне житло, харчування і зарплата розміром у кілька сотень доларів на тиждень. У орендованих квартирах телефонні диспетчери ледве встигали запрошувати бажаючих на співбесіду. І ось в один день завербовані працівники приїжджають в столицю. Вже на території Росії з усіх учасників поїздки збирають по 100 доларів на оформлення необхідних паперів. Потім, їх висаджують біля дверей однієї з консультаційних фірм з працевлаштування (її співробітники підказували приїжджим адреси, де вони можуть бути затребувані, але нічого не гарантували). У підсумку, білорусів просто обдурили. Деякі подали заяву в міліцію, але нічого добитися не вдалося. Хоча особистість афериста і відома, але грошима він заволодів вже на території Росії, до того ж обіцянку «допомогти» з працевлаштуванням, виходить, що виконав.

У число найбільш популярних методів шахрайства не можна не включити і «Роботу за кордоном». Сучасні аферисти вже не обіцяють приїжджим золоті гори, а працюють набагато вправніше й хитріше з точки зору закону. Та й простаків стало складніше знайти. Тому шахраї почали виїжджати в пошуках жертв у невеликі міста, де рівень довіри буває ще досить високий.

Газети безкоштовних оголошень і сьогодні рясніють такими пропозиціями: «Робота за кордоном, зарплата від 200-400 доларів на тиждень». Але до них вже звикли і знають, що за такою обіцянкою криється в кращому випадку – шахрайство (позбудетеся ви декількох сотень гривень за оформлення «необхідних паперів»), в гіршому ж випадку за кордоном жертву можуть продати в рабство.

Юридична консультація

Згідно п. 6 ст. 18 Закону України «Про зайнятість населення» діяльність, пов’язана з посередництвом у працевлаштуванні на роботу за кордоном, провадиться лише на підставі ліцензії, що видається в порядку, встановленому законодавством. У разі провадження зазначеної діяльності без ліцензії до суб’єктів господарювання застосовуються санкції у вигляді штрафів у розмірах, встановлених законом.

Також, відповідно до ст. 204 Кодексу про адміністративні порушення, порушення посадовими особами підприємств, установ і організацій, незалежно від форм власності, у тому числі іноземних суб’єктів господарської діяльності, що діють на території України, встановленого порядку працевлаштування, прийняття на навчання іноземців та осіб без громадянства, надання їм житла, а також інші порушення, якщо вони будь-яким чином сприяють іноземцям та особам без громадянства в ухиленні від виїзду з України після закінчення терміну перебування або спрямовані на їх незаконну реєстрацію, оформлення документів на проживання, – тягнуть за собою накладення штрафу від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (т.б. від 1700 до 3400 грн.).

Енциклопедія шахрайств та лохотронів – history.lohotron.in.ua

Ще з Енциклопедії:

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: :