Туристичні агентства

У травні 2001 року московська фірма «Тревел Роуз» зникла разом з грошима своїх клієнтів.Андрій, 27 років, клієнт фірми: «За рік до зникнення компанії, я придбав з їх допомогою путівку на закордонний курорт. Фірма спрацювала дуже добре, і я радив її друзям. Якось навесні знову зібрався відпочити, заплатив гроші, прийшов за путівкою. Але побачив тільки замок на дверях офісу. Таких же ошуканих, як я, виявилося чимало. Ми викликали міліцію. Коли зламали двері, всередині знайшли тільки штук 50 закордонних паспортів».

До цього дня фірма протягом року сумлінно перепродувала дешеві туристичні путівки інших агентств і таймшер. Це сформувало позитивну репутацію компанії та коло клієнтів. Працювали у фірмі, як згадували пізніше невдалі туристи, дві дівчини і молодий чоловік. Продаж турпродукту оформлялася, як годиться: у наявності були путівки, страховки, договори і прибуткові ордери. А незадовго до зникнення фірми навіть була організована, типова для таймшерного бізнесу, лотерея. Її переможці повинні були сплатити тільки авіаквиток і консульський збір за оформлення візи. Зібравши гроші з учасників акції, компанія «Тревел Роуз» випарувалася, а разом із нею і клієнтські гроші на суму близько 100 тис. доларів.

Зникаюче агентство

Схема шахрайства досить проста. Ближче до початку сезону відпусток відкривається якесь ТОВ «NNN». Воно активно розміщує рекламу, знімає офіс, обіцяє сервіс на вищому рівні та виконання будь-яких бажань клієнта. І все це за дивно низькою ціною. Дефіцитний тур в останній момент, проблеми з оформленням візи, вікна готелю прямо на море – всі ці та багато інших побажання клієнта фірма готова зараз же виконати. Але тільки після передоплати. Правда, якраз саме після цього казка і закінчується. І з’являється купа маленьких проблем, через які доводиться відкладати видачу вашої путівки та квитків. Але через якийсь час фірма (перестає навіть будь що обіцяти) тихо зникає.

Але і клієнтів сьогодні не так просто обдурити. Черговий фірмі досить тривалий час доводиться працювати відносно чесно, щоб заробити хорошу репутацію і залучити побільше клієнтів. Маловідомим фірмам туристи довіряти вже не бажають. Все це змусило фірми-одноденки перейти на новий рівень. Тепер їх жертвами стають досить забезпечені громадяни. І сума виручки шахраїв складає вже не кілька тисяч гривень, а кілька тисяч доларів.

Шахраї через незнання

Але при цьому, на думку фахівців, професійних шахраїв більше не стає. Занадто клопітно організовувати турфірми саме з метою, щоб кинути. Безліч проблем нам можуть доставити і непрофесійні працівники цього ринку. Нерідко зникнення турфірм стає наслідком слабкого знання права і того, що просто здали нерви. Часто буває так, що настають терміни сплати, а грошей у власника немає. Здають нерви, і людині здається, що простіше втекти, ніж вирішити купу проблем. При цьому він відразу стає злочинцем. Але якщо б він чесно оголосив себе банкрутом, то його вважали б просто невдахою бізнесменом.

Що робити?

Якщо ви вирішили звернутися до турфірми для організації вашого відпочинку, обов’язково перевірте ліцензії, сертифікати та інші документи – не полінуйтесь! Пам’ятайте, що безкоштовний сир буває тільки в мишоловці!

«Афери на місці прибуття»

Але якщо ви все ж таки отримали путівку і прибули за місцем призначення, не поспішайте спокійно зітхати. Навіть тут на вас може чекати неприємний сюрприз. І чекати його можна де завгодно: у готелі, магазинах, на екскурсіях. Уявіть ситуацію: людина приїжджає до Туреччини, його зустрічає представник компанії та вже в автобусі оголошує, що він їде зовсім не в той готель, в який була куплена путівка (найчастіше проживання в ньому коштує в 2 рази дешевше). Буває й так, що компанія виявляється не винна в ситуації, що склалася. Тоді відбувається рівноцінна заміна.

Але іноді можуть запропонувати, навпаки, більш дорогий готель. У цій ситуації важко що-небудь зробити, окрім як доплатити деяку суму і їхати туди. Марно відмовлятися заселятися або повертатися в аеропорт. Пізніше можна переселитися, але в іншому готелі не дадуть жодного підтвердження Вашого в ньому перебування, і відшкодовувати завдані вам незручності ніхто не стане.

Що робити?

Ви можете підстрахуватися: перед від’їздом зателефонуйте в готель, куди вас відправляє турфірма, і з’ясуйте, заброньовано чи там номер на ваше ім’я.

Енциклопедія шахрайств та лохотронів – history.lohotron.in.ua

Ще з Енциклопедії:

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: :