Як дурять в Індії

У кожній країні є свої схеми обману. Але почнемо ми з однієї з найзагадковіших країн, в якій, здавалося б, білій людині нічого не загрожує – з Індії.

Кидалово в Індії практикується повсюдно, до цього потрібно бути готовим і приймати все як є. Їхати підготовленим.

Якщо ви починаєте досліджувати Азію з Індії, а особливо якщо прилітаєте в Делі, запасіться витримкою, терпінням і почуттям гумору, інакше там просто не вижити.

В Індії вас почнуть “розводити” ще з аеропорту

таксі Індія

Ось одна з найпопулярніших схем: Вам запропонують на ламаній англійській копійчане таксі прямо до вашого готелю. І ви, втомлений і змилений з дороги, з радістю погодитеся і сядете в авто. Вас запитають – де ваш готель. А хіба ви знаєте адресу? Ви скажете водієві назву. А навіть якщо зумієте видати адресу, він потисне плечима – вашого готелю не існує на карті. Ви в паніці. Таксист запропонує відвезти вас в туристичний інформаційний центр на околиці міста, де вас зустріне нібито менеджер. Менеджер забовтає вас, не сумнівайтеся. І напоїть нудотним індійським чаєм, імітуючи діалог з адміністраторами інших готелів, які б вам підійшли… Зрозуміло, на тому кінці дроту ніякі не адміністратори. І місць в їх липових готелях немає. Коли ви зовсім засмутитесь, менеджер раптом знайде вільний номер! Але в 3-4 рази дорожче. Або запропонує вам тур. Якщо не пощастить, то купите. Тому не ведіться на таксі по заниженою ціною. Якщо все-таки сіли в таку підступну машину, просіть водія привезти вас в центр, а від центру вже добиратися громадським транспортом до готелю. Або просто виходьте – від аеропортів ходять автобуси.

Користуйтеся послугами prepaid-taxi. Спеціальні будки є при виході з кожного аеропорту. Там можна замовити машину, заплатити гроші, отримати квиток і доїхати на офіційному таксі до потрібного місця. Платити потрібно тільки в касу в будці. Таксистові додатково платити не потрібно!

Індія обман
«Підміна купюри»

«Колорит» відчувається відразу по прильоту. Уявіть: аеропорт Делі. Диспетчеру prepaid-taxi, що сидить в фанерній будці, протягуєш 500 рупій. В одну мить він підміняє купюру на 100 рупій і каже, що ви мало дали, потрібно ще. Слідкуйте за його руками! Якщо помітите недобре, починайте лаятися і вимагайте назад свої гроші!

«Допомога»

Після проходження митного контролю до вас може підбігти людина, вихопити з рук сумку, пронести її метрів 200, а потім вимагати гроші за надану послугу.

«Ціна товару»

У магазинах Індії на товарах завжди вказана ціна (на коробці, на пакеті, на пляшці з водою). Перевіряйте маркування MRP. Це максимальна ціна, за якою продавець має право продати товар в Індії (ресторанів правило не стосується).

Завжди перевіряйте ціну і не соромтеся говорити, якщо ціна, зазначена на товар, не відповідає тій, яку називає торговець. Індійці люблять накинути 10-20 рупій до офіційно встановленого прайсу.

Індія обман базар
Дрібні торговці теж завищують реальну ціну на 10-20 рупій
Лохотрон для туристів на вокзалі в Делі

Делі – це світовий центр кидалова, а залізничний вокзал Делі – його епіцентр.

Випадок з життя. 6:30 ранку, залізничний вокзал, станція Нью-Делі. Йдемо до кас купувати квитки на потяг. Каса для туристів розташована на другому поверсі. Перед сходами зустрічаємо симпатичного добре одягненого чоловіка. Посміхається, говорить на англійській мові.

– Ви куди?
– Нам потрібні квитки до Агри на поїзд.
– О, ні, каса для туристів сьогодні не працює, тут квитки не продаються, вам треба взяти тук-тук і їхати в …. (тут йде набір букв). Зараз я вас відведу до тук-тукер, він вас відвезе.
– Гаразд, ми самі дійдемо.
– Ні, я відведу, щоб водій вас не надурив.

Сідаємо в тут-тук, їдемо довго-довго, приїжджаємо в турагенство, де досить бадьорі люди починають “впарювати” тури до Агри і розповідати про те, що всі поїзди закінчилися, а громадський транспорт вимер.

Індія тук-тук
Не вірте чесним очам рикш і тук-тукерів

Того ранку ми 6 разів намагалися повернутися до вокзалу на різних тук-туках, але кожен раз опинялися в новому турагентстві, поки нарешті не вийшли до станції метро і не доїхали до вокзалу самостійно. Ранкова подорож по турагенствам Делі зайняла близько 5 годин.

«Готель згорів»

Кажуть, що з тук-тукерами потрібно домовлятися заздалегідь, показувати адресу готелю, в який їдеш і обумовлювати ціну, але це не завжди працює, тим більше в Делі. Вам будуть говорити, що ваш готель закрився, згорів або розорився. Наполягайте на своєму і просіть відвезти в потрібний готель, а до заяв тук-тукерів ставтеся філософськи і запасіться терпінням.

Обман «Велорикша»

При виході з метро в Делі в районі Пахар Ганджа вас атакуватимуть велорикші, що пропонують за 30 рупій відвезти в найкращий готель. Йти до вулиці з готелями хвилин 10, але якщо лінь гуляти пішки, можна покататися на рикші, а потім відмовитися від запропонованого готелю і шукати житло самостійно – так буде дешевше.

Індія велорикша
Велорикш дуже шкода. Вони заробляють свої гроші нелегкою фізичною працею
«Допомога друга»

На Пахар Ганж в Делі шукаєш готель. До тебе прилаштовується хлопчина, який заходить з тобою в Гест і прикидається, що це він тебе привів, після чого вартість номера збільшується на 100-200 рупій (комісія доПомогайки). Потрібно говорити, що прийшли самі, а добровільних помічників голосно посилати нафіг.

«Допомога брата»

Також надсилаємо нафіг людей, які намагаються завести в магазин свого брата з продажу шовків, сувенірів та інших цінностей. Всі ці брати працюють за комісію, тому будь-які речі в магазинах, куди вас привели за руку, коштуватимуть дорожче, ніж ті ж самі речі в магазині, куди ви прийдете самостійно.

«Пропозиція дружби»

Будь-яка людина, яка сама підходить на вулиці, говорить англійською і задає нав’язливі питання солодким голосочком, швидше за все планує отримати з вас грошики. Як він це буде робити – невідомо. Варіантів маса, тому варто бути напоготові.

Індія
Пахар Ганджа в Делі – місце, де ви зустрінете найбільшу кількість нових «друзів»

Наприклад, один потенційний друг може вести вас від зупинки до пляжу Палолем на півдні Гоа в надії «за нову дружбу» здати продірявлене бунгало за потрійну ціну.

Індія тюрбан
Такий хлопець в тюрбані до вас приставати не буде
Брудна вода

Не варто купувати воду в пляшках у вуличних торговців з лотків. Найчастіше вода в них залита з-під крана і закручена кришкою. Водопровідну воду в Індії пити настійно не рекомендується, купувати воду слід в магазинах, бажано, щоб на пляшку була наклеєна плівка поверх пробки.

Обман в Індії «Є вода!»

У готелях на Пахар Ганж потрібно відразу уточнювати, чи є в номері гаряча вода і обов’язково перевіряти її наявність. Всі клянуться на статуї Шиви, що вода в номері є, але по факту в кімнаті може не бути не тільки води, але і самого душа.

Іноді кажуть, що гаряча вода з’явиться через 30 хвилин, коли нагріється бойлер. Не вірте на слово, краще почекайте появи води. Це актуально особливо взимку, коли температура повітря вночі опускається до нуля. Митися під крижаною водою в таку погоду не є добре.

Кидалово «Є інтернет»

Та ж ситуація з інтернетом. Якщо говорять, що в номері є wi-fi, швидше за все його там не буде. Перевіряйте! Особливо заповзятливі можуть включити вайфай на час перевірки, але як тільки отримають ваші гроші, вирубують роутер і кажуть, що сигнал пропав (були подібні випадки).

Здача

Завжди перевіряйте здачу після здійснення покупки.

Перевіряйте підсумковий чек!

У магазинах, ресторанах і кафе самостійно підраховуйте загальний підсумок. Якщо робите велику кількість покупок, може статися, що до кінцевої суми чека буде додано 100-200 рупій.

Торг доречний!

Торгуйтеся при покупці одягу. Дивіться в чесні очі і торгуйтеся. Ціну можна збити як мінімум в два, а то і в три-чотири рази.

Давай покуримо, брат!

В Індію багато хто їде в пошуках особливих задоволень. Тут без коментарів. Не варто палити чужий гашиш з малознайомими людьми, а особливо з нешкідливими дервішами.

Не варто палити з незнайомцями
«Що в тарілці?»

Випадок із життя:

Коли одного разу в ресторані ми замовили піцу і отримали щось смажене на сковороді і полите соняшниковою олією, на питання про те, що це, прийшли відповідати всі працівники закладу в складі 7 чоловіків.

У кожного був свій варіант того, чому піца не схожа на піцу. Виклавши свої доводи, хлопці принесли баночку з гірчицею, щоб перебити огидний смак, після чого з посмішкою пішли. Повернути гроші? Ні, не чули про таке.

Висновок очевидний – в Індії потрібно їсти страви індійської кухні. Нормально приготована європейська їжа в закладі – це величезна рідкість.

Як боротися з шахраями в Індії?

Навіть якщо ви не говорите по-англійськи, а ваше рішуче «ні» або «NO!» не набуло належного впливу, можете просто говорити «Police» гучним впевненим голосом. У більшості випадків кривдник стримає запал, а якщо все ж доведеться викликати поліцію, то вона найчастіше буде на стороні іноземця.

Чи варто їхати в Індію?

Так що тепер? Чи не їхати в Індію? Їхати, їхати, неодмінно їхати! Ну візьмуть з вас на 100 рупій більше за номер в готелі, ну відвезуть не туди. І що? Це ж пригода. Новий досвід.

Список того, як обманюють туристів в Індії, можна продовжувати до нескінченності.

Проте, в Індії в цілому живуть чудові миролюбні люди, просто є невеликий відсоток населення, чий заробіток формується за рахунок обману іноземців. Не потрібно ображатися на цих людей. Це їхня робота, яку вони самі собі придумали і в якій досягли майстерності.

А вас обманювали в Індії? Розкажіть, будь ласка, в коментарях, як саме це відбувалося.

Енциклопедія шахрайств та лохотронів – history.lohotron.in.ua

Ще з Енциклопедії:

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: :