Добродійність

Керрі Дунстан та її подруга з Манчестерського університету прилетіли до Таїланду в березні, щоб взяти участь у відновленні рибного господарства, зруйнованого цунамі. Дівчата побачили на сайті в Інтернеті звернення з проханням про допомогу. Інформація про цей проект виглядала, за їхніми словами, дуже правдоподібно. Навіть була викладена сторінка відгуків, нібито від інших британських волонтерів, які брали участь у проекті, а також номери телефонів та адреса електронної пошти. У селі, куди приїхали дівчата, дійсно велися роботи з відновлення рибного господарства, зруйнованого цунамі. Ті, хто їх зустрів в аеропорту під якимось приводом забрали готівку і документи студенток і залишили їх ночувати в якійсь місцевій родині. Більше ці люди не з’являлися. Дівчата ледве знайшли людей, що говорять англійською, і, лише через кілька днів, знайшли справжній центр допомоги постраждалим.

Цей руйнівний катаклізм в Південно-Східній Азії став основою для нової афери тими, хто не гребує заробітком навіть на нещастях людей. За допомогою інтернет-сайтів неіснуючих благодійних організацій шахраї заманювали в Таїланд людей, які бажали надати допомогу жертвам цунамі. Після прибуття у волонтерів під різними приводами забирали гроші і паспорти і залишали їх у віддалених селах.

Знайти тих, хто стоїть за інтернет-сайтами фальшивих благодійних організацій, дуже складно. Шахраї використовують документи загиблих жертв цунамі, що дозволяє їм отримати доступ до банківських рахунків і кредитних карт цих людей. Шахраї можуть також видавати себе за приватних детективів і обіцяти людям, які пережили цунамі, за певну плату знайти зниклих безвісти родичів і повернути майно. Також шахраї створюють в Інтернеті сайти, де просять допомогти жертвам катаклізму. За допомогою нехитрих технологій шахраї отримують доступ до фінансової інформації тих, хто вирішив надати допомогу жертвам цунамі.

Що робити

Щоб не потрапити до рук шахраїв, заздалегідь зв’яжіться з організаціями в регіоні лиха і уточніть у них всю необхідну для вас інформацію.

Фальшиві черниці

Не дивуйтеся, якщо вам постане коли-небудь така картина: дівчина, яка тільки йшла з сигаретою в руках, відійшовши в сторону, швидко дістає з сумки чернече вбрання і переодягається в нього. Дістає скриньку для пожертвувань і смиренно встає де-небудь у підземного переходу. Це типова шахрайка.

Що робити

Eсли ви дійсно хочете допомогти будівництву храму або пожертвувати кошти на інші релігійні потреби, попросіть у людини з ящиком для пожертвувань документи, що дозволяють йому займатися збором коштів. Взагалі ж чернецтву і священнослужителям не благословляється збирати пожертвування. Якщо документів не виявляється, повідомте про це в довколишнє відділення міліції. Ця людина – звичайний жебрак.

Енциклопедія шахрайств та лохотронів – history.lohotron.in.ua

Ще з Енциклопедії:

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: :