Асахара Шоко

Цей чоловік мріяв стати релігійним диктатором. Його звали Шоко Асахара (Shoko Asahara) і він заснував японську релігійну секту «Аум Сінрікьо».

Народився Асахара Шоко у 1955 році в сім’ї ремісника в місті Яцушіро провінції Кумамото. Українською «Асахара» означає «Сяюче світло в долині конопель». Справжнє ж його ім’я – Чідзуо Мацумото. Освіту майбутній керівник секти отримав в інтернаті для людей з вадами зору, так як був сліпий на одне око. Там він навчився голковколюванню, масажу і займався містичними вченнями.

Деякий час після інтернату Асахара провів в Індії, де навчався буддизму. Потім одружився і став працювати в китайській аптеці міста Фунабаші префектури Чіба. Якось його притягнули до судової відповідальності за шахрайство при виписці рахунків на суму 6,7 мільйони ієн. А у 1981 році він вирішив продовжити низку шахрайств і відкрив свою аптеку в цьому ж місті. У ній було організовано продаж фальшивих ліків, на якій Асахара заробив близько 40 мільйонів ієн, але незабаром був арештований.

Починаючи з 1977 року, Асахара почав займатися йогою і розробкою свого вчення. У 1984 році відкрив зал для занять йогою в Токіо і одночасно заснував компанію з продажу релігійних товарів. У 1986 році його організація прийняла статус релігійної.

Цей чоловік мріяв стати релігійним диктатором. Його звали Шоко Асахара (Shoko Asahara) і він заснував японську релігійну секту «Аум Сінрікьо». Народився Асахара Шоко у 1955 році в сім’ї ремісника в місті Яцушіро провінції Кумамото. Українською «Асахара» означає «Сяюче світло в долині конопель». Справжнє ж його ім’я – Чідзуо Мацумото. Освіту майбутній керівник секти отримав в інтернаті для людей з вадами зору, так як був сліпий на одне око. Там він навчився голковколюванню, масажу і займався містичними вченнями.

Деякий час після інтернату Асахара провів в Індії, де навчався буддизму. Потім одружився і став працювати в китайській аптеці міста Фунабаші префектури Чіба. Якось його притягнули до судової відповідальності за шахрайство при виписці рахунків на суму 6,7 мільйони ієн. А у 1981 році він вирішив продовжити низку шахрайств і відкрив свою аптеку в цьому ж місті. У ній було організовано продаж фальшивих ліків, на якій Асахара заробив близько 40 мільйонів ієн, але незабаром був арештований.

Починаючи з 1977 року, Асахара почав займатися йогою і розробкою свого вчення. У 1984 році відкрив зал для занять йогою в Токіо і одночасно заснував компанію з продажу релігійних товарів. У 1986 році його організація прийняла статус релігійної.

«Аум Сінрікьо»

З липня 1987 року синкретична секта Асахара, що базується на буддизмі Ваджраяна, отримала назву «АУМ Сінрікьо», що в перекладі з японської означає «Шлях до щирої енергії пізнання», а «АУМ» – це одна з буддійських і індуїстських мантр. Вона дуже швидко набула популярності у всій Японії.

Догматичні положення «Аум Сінрікьо» ґрунтуються на особистості самого Шоко Асахара, який проголосив себе Духом істини, ототожнюючи себе з Шивою і Буддою. Сподвижники величали його «Святістю, Духом Істини, Преподобним Учителем». У віровченні секти присутні елементи інших напрямків буддизму, а також даосизму і християнства. Це віровчення засноване на творах Шоко Асахара «Ініціація», «Махаяна-сутра», «Вчення істини», «Татхагата Абідамма».

Адепти секти вважають, що близький кінець світу і весь світ загине в атомній війні, яка буде розв’язана Японією проти США у 1999 – 2003 роках. На заняттях керівники змушують адептів багаторазово повторювати рядки із творів Асахара, приміром, такі: «Людина неодмінно помре. Людина обов’язково помре».

Залучення нових віруючих проводиться поступово. Для цього використовуються різні публікації «АУМ Сінрікьо», запрошення відвідати семінар або концерт, а також курси східних єдиноборств і заняття йогою. При цьому мотиваціями для приєднання до секти можуть служити релігійні почуття, інтерес до оздоровчих систем, в тому числі до йоги, інтерес до надприродних сил і інші.

Духовна практика цієї секти в основному полягає у пробудженні містичної енергії кундалини, яка дрімає в кожній людині. Для пробудження кундалини неофіт повинен був пройти безперервний 60-годинний семінар з прослуховуванням спеціальної музики. Вдома необхідно безперервно поклонятися вівтарю із зображеннями Асахара і Шиви, читати мантри і медитувати.

Для вступу в секту достатньо заповнити анкету і заплатити вступний внесок близько $ 10. Першу сходинку присвяти неофіт отримує безкоштовно, наступні – шляхом набору балів, які нараховуються в основному за кількість розданих листівок. Член секти повинен також або активно жертвувати грошові кошти, або працювати на секту. Заохочується також і місіонерська діяльність. До тих, хто зважився покинути секту, застосовуються заходи впливу аж до фізичної розправи.

Адептам доводиться за все платити, а якщо грошей немає, то вони зобов’язані відпрацьовувати «щаблі посвяти». Є й розцінки відпрацювання: чудотворний «ставок» (пляшечка брудної води з ванни, де скупався Асахара) коштує 200 доларів, «Пуруша» (маленька шпилька зі знаком секти) коштує вже 1000 доларів, «Осяяння Бардо» (внутрішньовенна ін’єкція невідомого зілля) – 5 тисяч доларів, і, нарешті, за «кривавий ритуал», при якому п’ється кров нібито самого Асахара слід заплатити 10 тисяч доларів.

Всі члени секти діляться на ченців, що живуть у гуртожитках, і мирян, що живуть вдома і відвідують щотижневі збори-семінари. Сектанти довіряють своє тіло і душу, а також і все своє майно Асахарі та його сподвижникам, повністю відділяючи себе від світу, спілкування з сім’єю і суспільством, використовуючи свою енергію на власний порятунок і порятунок інших. Залишення будинку, згідно з вченням, прискорює просування у релігійних заняттях і рекомендується, перш за все, недавно залученим послідовникам.

Згідно з ученням «АУМ Сінрікьо», звільнення людей від страждань і хвороб і отримання щастя в цьому світі вимагає ще й політичної активності. Для реалізації цієї мети була сформована Сінрікьо («Партія істини»). У 1990 році ця партія послала 25 кандидатів на вибори до Палати представників Японії, але зазнала поразки, набравши лише 1782 голоси.

За весь час існування секти її чисельність сягала 30 тисяч чоловік (з них 10 тисяч – у Росії). Але з березня 1995 року діяльність секти заборонено у всіх країнах світу. Кількість членів секти після цього зменшилося, але повністю своє функціонування вона не припинила, продовжуючи базуватися на приватних квартирах. Центр секти знаходиться в Токіо, штаб-квартира – у Фудзі. Філії у великих містах Японії, на Цейлоні, в США, Німеччині.

У Росії «АУМ Сінрікьо» була зареєстрований і почала роботу на початку 1992 року. До 1995 року тільки в Москві ця секта мала 6 центрів. Відомо, що в даний час групи послідовників «АУМ Сінрікьо» підпільно діють в Астрахані, Бєлгороді, Владикавказі, Волгограді, Москві, Підмосков’ї, Нижньому Новгороді, Пскові, Санкт-Петербурзі, Уфі і Південно-Сахалінську.

Теракти

У 1995 році послідовники «Аум Сінрікьо» розпилили в токійському метро нервово-паралітичний газ зарин, в результаті чого загинули 12 людей, близько 5 тисяч зазнали отруєння. Крім того, Асахара віддавав накази про скоєння інших злочинів (вбивства відступників, викрадення людей, які перешкоджали діяльності секти і т. п.).

З самого початку поліцейського розслідування трагедії керівництво секти стало люто заперечувати свою причетність до зарінової акції. Однак ретельний обшук будівель і складів на приналежному секті ділянці землі в 100 кілометрах від Токіо дав багато приводів для підозр. На цій ділянці «АУМ Сінрікьо» знаходився невеликий хімічний заводик, оснащений дорогим першокласним обладнанням, а також було складовано понад тисяча бочок з 40 різними хімічними речовинами. Займалася організація виробництвом і бактеріологічної зброї. При обшуку в центрі «АУМ Сінрікьо» було виявлено до 500 томів книг з біохімії, в тому числі і з культивування бактерій.

16 травня 1995 року токійською поліцією був арештований Шоко Асахара, що ховався від влади в релігійному центрі «АУМ Сінрікьо» недалеко від Токіо. Судовий процес у справі Асахара тривав в Японії протягом восьми років. У результаті, 27 лютого 2004 року 50-річний Асахара був засуджений до смертної кари через повішення. Він визнаний винним в 13 злочинах, у тому числі в організації газової атаки в токійському метро в березні 1995 року.

Крім лідера на сьогоднішній день у справі про теракти, організованих «Аум Сінрікьо», вже засуджені 189 членів секти, 11 з них, як і Асахара, були засуджені до вищої міри покарання. Однак вирок до цих пір не приведений у виконання.

Енциклопедія шахрайств та лохотронів – history.lohotron.in.ua

Ще з Енциклопедії:

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: :