Брінкллі Джон Ромулус

У 1923 році жителі Сполучених Штатів Америки по радіо почули наступний рекламний ролик: «Слухайте мене! Слухайте мене в ранкових і вечірніх передачах. Ви самі знаєте, що хворі… ». Автором цього скандального повідомлення був лікар-шарлатан Джон Брінкллі, який отримав прізвисько «козлиного хірурга», так як пропонував американцям для поліпшення потенції імплантувати козлячі залози.

80 років тому ім’я Джона Брінкллі (1886-1942) було на слуху у всієї Америки. Ця людина здійснила американську мрію: з бідного хлопчика-сироти він перетворився на одного з наймогутніших підприємців південних штатів, мультимільйонера, власника радіомовних станцій і до того ж медичного афериста.

Кар’єра лікаря

Ще дитиною Джон Брінкллі мріяв стати лікарем. Але, незважаючи на те, що здобути медичну освіту йому не вдалося, він зумів всього за 500 доларів придбати сертифікат терапевта. Успіху на ниві терапії він добитися не зумів, зате визначився зі спеціальністю. Він вирішив лікувати чоловіків від імпотенції. Лікувальні сеанси полягали в ін’єкціях загадкової рідини, яка як з’ясувалося пізніше, була звичайною підфарбованою дистильованою водою. Але за кожен укол з цим нехитрим складом клієнти платили 25 доларів.

А в один прекрасний день жителі містечка Грінвіль, що в штаті Південна Кароліна, побачили величезні рекламні плакати в центрі міста: «А ви впевнені, що зберегли свою чоловічу силу?» Але скласти конкуренцію справжнім хірургами Брінкллі, звичайно, не міг. Тому він ризикнув проводити такі операції, які справжні хірурги не практикували. Його ноу-хау стала операція з трансплантації козячий яєчок з витяжкою з крил мух.

У міській газеті він розмістив оголошення, яке проголошувало, що за 750 доларів літні чоловіки знайдуть колишню силу відразу після пересадки статевих органів молодих козлів. У серпні 1918 року була проведена перша така операція. Заповзятливий Джон заплатив пацієнтові певну суму грошей, щоб той розповідав усім знайомим про диво зцілення. Реклама подіяла, і поступово клініка Брінкллі стала користуватися величезною популярністю, завдяки чому доктору вдалося за короткий час зібрати достатньо грошей і відкрити справжній медичний центр в Мілфорді (штат Канзас).

Коли ж про ці операції хірурга-самозванця Брінкллі дізналися справжні хірурги, то вони одноголосно заявили, що це – чистої води шахрайство. Але ніякої реакції на ці заяви не було. Джон Ромулус Брінкллі на козячих імплантатах зумів зробити стан в 12 мільйонів доларів! І це при тому, що в той час середня річна зарплата лікаря не перевищувала і 1000 доларів.

Всі зароблені на операціях гроші Брінкллі вкладав у виробництво. У місті Мілфорд він побудував лікарню на 50 місць спеціально для проведення знаменитих операцій. У день їх проводилося в лікарні близько 40!

Диво-пігулки

Брінкллі дуже хотів зробити своїми пацієнтами всіх громадян, незалежно від їхньої статі, віку, наявності або навіть при відсутності захворювань. Для втілення цієї ідеї Брінкллі винайшов таблетки, яким він привласнив своє прізвище і відповідний номер. Потім в місцевій газеті Брінкллі надрукував оголошення про те, що за допомогою його таблеток можна вилікувати будь-яку хворобу. Для цього потрібно було всього лише надіслати Брінкллі лист з описом симптомів своєї хвороби і вкласти в конверт 2 долари, нібито для відповіді.

Американська медична асоціація (АМА) купила таблетки Брінкллі під усіма номерами, щоб дізнатися їх склад. На подив співробітників асоціації, у всіх таблетках були виявлені одні й ті ж інгредієнти: борошно, лимонна кислота і крейда.

АМА проти Брінкллі

АМА зрозуміла, що Джон Брінкллі – звичайний шарлатан і вирішила оголосити йому війну. І для початку АМА довела, що у Брінкллі немає медичної освіти. Але, незважаючи на ці неприємності, в 1930 році Брінкллі висунув свою кандидатуру на пост губернатора штату Канзас. І цілком міг би ним стати, якщо б не одна неув’язочка. Виборча комісія визнала недійсними багато бюлетенів, подані за Брінкллі через те, що вони були не зовсім правильно заповнені.

Але це поразка анітрохи не засмутило Брінкллі, так як на той час він дуже добре почував себе в матеріальному сенсі. Ця людина володіла кількома будинками, віллами, чотирьома кадилаками і двома аеропланами. Проте потім пішли нові невдачі. Викривальні суди відняли багато грошових коштів у шарлатана. І в лютому 1941 року суд міста Сан Антоніо визнаний Брінкллі банкрутом.

У 1941 році спроба Брінкллі виставити свою кандидатуру на сенаторських виборах не мала успіху. Крім того, в результаті невдачі Брінкллі вразив серцевий напад. Джон Брінкллі помер у травні 1942 року від інфаркту.

Енциклопедія шахрайств та лохотронів – history.lohotron.in.ua

Ще з Енциклопедії:

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: :