Чарльз Доусон

«Пілтдаунська людина» – «перехідний щабель» від мавпи до людини і найбільша підробка наукового світу.

Знахідка

У 1908 році у Великобританії, неподалік від селища Пілтдаун, робочі, які рили траншею, знайшли закам’янілий людський череп. Знахідку передали Чарльзу Доусону – місцевому історику, який збирав всіляку давнину, пов’язані з історією рідного краю. У 1912 році Доусон разом зі своїми друзями продовжив розкопки, сподіваючись виявити відсутню ланку між мавпою і людиною. У перший же день розкопок була знайдена половина щелепи. Вона була така ж, як у сучасних орангутангів, але з більш плоскою поверхнею зубів. Правда, оскільки верхній суглобовий відросток щелепи був відламаний, неможливо було сказати, стикувалася чи ця щелепу з знайденим черепом, але кольором і фактурою поверхні вони були схожі. Крім цього було знайдено низку скам’янілостей тих тварин, які, як передбачалося, повинні були бути сучасниками мавполюдини – слона, гіпопотама, мастодонта і бобра. Там же знаходилися декілька крем’яних знарядь.

У грудні цього ж року відбулося засідання Геологічного товариства. Знахідки Доусона і його компанії були визнані цікавими, але недостатніми. Череп був явно людським, а щелепа, швидше за все, належала мавпі. Головна ознака, по якій можна було визначити, якому створінню належить ця щелепа (певно ікло), була відсутньою.

30 серпня 1913 року ікло, якого невистачало, було знайдено. Воно мало саме таку форму, яка повинна була переконати недовірливих професорів в істинності теорії Чарльза. На цей раз підсумкове засідання Геологічного товариства закінчилося тріумфом – всьому світу було оголошено про відкриття Пілтдаунської людини.

Слава Пілтдаунської людини

Ця знахідка була надійно захована в Британському музеї природної історії, і всім бажаючим попрацювати з нею видавалися лише гіпсові копії цього скарбу. Пілтдаунскій людина стала об’єктом самого широкого дослідження антропологів. Не існувало жодного музею, який би не присвятив цій знахідці спеціальної експозиції.

Викриття

У 1949 році заповітні кістки були витягнуті зі сховища і передані для аналізу, який періодично необхідно було проводити. Результат виявився несподіваним. Еоантроп виявився … підробкою! Він виявився занадто “молодим”. Серед вчених вибухнув грандіозний скандал. Для отримання більш точних результатів в 1953 році вирішили застосувати удосконалений радіокарбоновий метод. Аналіз зразків тканин дав приголомшливий результат: вік щелепи становив 500 + 100 років, а черепа – 620 + 100 років!

Анатомічний аналіз показав, що щелепа належить орангутангу, який жив на Суматрі. Кам’яні знаряддя, що нібито належали еоантропу, мали вік 2-3 тисячі років! Весь комплекс знахідок був штучно забарвлений спеціальним барвником в тони, відповідні кольором залізистих гравієм, а зуби на щелепі були спеціально підпиляні. Після цього стало ясно, що вчені мають справу з містифікацією світового масштабу.

З усього було видно, що людина, яка займалася фальсифікацією, добре знала проблему «відсутньої ланки». Ним міг бути тільки один з учасників розкопок. Підозри впали на Доусона. Займаючись розслідуванням його діяльності, встановили, що Доусон дійсно підфарбовував частини черепа еоантропа, за цим заняттям його випадково застав археолог Гай Барб. Тоді Доусон пояснив, що таким чином він зміцнює знахідки від руйнування.

У 1917 році, після смерті Доусона, його вдова передала в Британський музей знайдені нібито ще в одному місці уламки черепа іншого еоантропа. Вони також виявилися підробленими. Але співробітники Британського музею природної історії не розгубилися, і в залі, де нашумілій знахідці мало не поклонялися, організували експозицію «Викриття містифікації».

Проте, до цих пір вина Доусона остаточно не доведена. Деякі взагалі стверджують, що Доусон був єдиним серед археологів-аферистів, хто не підозрював, що відбувається насправді. Він з’явився першою жертвою обману своїх приятелів-науковців, які свято вірили в мавпоподібних предків.

Енциклопедія шахрайств та лохотронів – history.lohotron.in.ua

Ще з Енциклопедії:

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: :