Джеймс Рівіс

Цей шахрай з’явився в 1884 році в місті Феніксі, що в США. Він оголосив себе сином дона Мігеля де Перальта – найбагатшого вельможі іспанського короля і власника значних земель в Америці, в тому числі і міста Фенікс. Забудову на «своїй» території «син» дозволив тільки за дуже велику суму.

Таким чином, за рік він зібрав понад 300 тис. доларів (у наш час це майже 60 млн. доларів). З’явився на світ цей заповзятливий Джеймс Едісон Рівіс в штаті Міссурі. Його батько Фентон Рівіс був різноробом. У пошуках заробітку йому доводилося їздити з одного місця на інше. Супроводжувала Фентона красуня Марія, жінка благородної іспанської крові.

Той факт, що його мати – є спадкоємицею іберійського дворянства, справив великий вплив на свідомість Джеймса. З самого дитинства він вважав, що повинен жити в палацах і ні в чому ніколи собі не відмовляти. Однак реальність не була схожа на ту, що малювала уява дитини. Коли Рівісу виповнилося вісімнадцять, вибухнула громадянська війна. Не довго думаючи, хлопець пішов у доблесне військо конфедератів, покликаних захистити спокій Півдня від навали північних янкі. Саме в армії і відкрився в Джеймса талант шахрая.

Солдатам не часто вдавалося піти у відпустку, і це дуже не подобалося Рівісу. Це до такої міри обурювало юнака, що одного разу він зважився підробити заяву про увільнення разом з підписом ротного командира. Причому зробив це на такому високому рівні, що помітити підробку було майже неможливо. Рівіс відразу зрозумів, що підробка документів – відмінний спосіб заробити грошей. Вже на наступний день Джеймс Рівіс за помірну плату почав підробляти відпускні документи всім бажаючим однополчанам. Дуже скоро він почав виготовляти і фальшиві документи на списання амуніції та провіанту зі складів.

Джеймсу Рівісу на диво щастило: за кілька місяців він підробив сотні документів, не викликавши при цьому у військового начальства ні найменшої підозри. Тим часом у війні північних і південних штатів намітився перелом. У червні 1863 року після нетривалої облоги впав Віксбург, і сили південців виявилися розколотими навпіл. У битві загинуло більше 19 тисяч чоловік, і Джеймс Рівіс злякався того, що міг би опинитися серед них. Єдиним виходом він вважав дезертирство. І юнак, втікши з армії Півдня, вступив добровольцем до армії Півночі.

Але тут швидко викрили його підробки документів, і аферист був змушений знову втекти. У 1869 році в Сент-Луїсі він влаштувався на роботу водієм перших вуличних трамваїв. Це була не дуже прибуткова справа. І вже через рік Джеймс спробував розбагатіти іншим способом. Він відкрив власне агентство нерухомості. Але справи з фірмою йшли не дуже добре, і Джеймс почав обмірковувати новий план збагачення.

І ось, в 1884 році авантюрист Джеймс Рівіс з’явився в місті Фенікс і оголосив себе сином дона Мігеля де Перальта. Всі документи, що підтверджують це, у Рівіса були, але були підробкою. За забудову на «своїй» землі він отримав в перекладі на сьогоднішній курс майже 60 млн. доларів. Потім Джеймс Рівіс побудував у «своєму» місті три особняка і спокійно подорожував по Європі, зустрічаючись з королевою Вікторією і Папою Римським. Але в 1895 році Рівіс все ж таки був викритий, його документи визнали фальшивими. Джеймс був засуджений на 6 років тюремного ув’язнення.

Енциклопедія шахрайств та лохотронів – history.lohotron.in.ua

Ще з Енциклопедії:

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: :