Джордж Бейкер

Джордж Бейкер (1878 – 1965) – це та людина, який під іменем отця Дівайна заснувала релігійний рух. Він називав себе «богом М. Дж. Дівайн, деканом Всесвіту». Задумка Бейкера виявилася дуже вдалою, і його доходи обчислювалися мільйонами доларів.

Невисокий, трохи повненький темношкірий чоловік, завжди в темному костюмі і з великим діамантовим перснем на пальці – саме так виглядав отець Дівайн. Його послідовники говорили про нього так: «Батько Дівайн неймовірно багатий. Коли він потребує грошей, він просто думає про них, і вони у нього з’являються». Їхні слова були недалекі від правди. Дівайн володів готелями, фермами, торговими компаніями, доходними домами і сільськими резиденціями. Причому свої мільйони отець ні від кого не приховував. Він, приміром, всюди роз’їжджав на шикарному чорному лімузині.

Джордж Бейкер народився у 1878 році в Південній Кароліні у бідній сім’ї, а батьки хлопчика колись були рабами. В юності Бейкер примкнув до однієї з численних сект і проголосив себе її пророком. Незабаром він став правою рукою негритянського проповідника Семюеля Морріса, відомого під ім’ям «отця Єгови».

У 1912 році Бейкер перебрався в Джорджію, де під час проповіді він був арештований і відданий під суд за порушення порядку. Суд оголосив його неосудним і присудив до примусового лікування в психіатричній лікарні. Але лікування в клініці не вплинуло на світогляд Бейкера. Переїхавши в Бруклін, він став іменувати себе Мейтчер Дівайн (що означає «Божественний»). Незабаром він придбав будинок, у якому відкрив агентство по найму прислуги. На дохід від агентства Дівайн заснував свою власну секту – «Рух міссій світу».

Рух мав у своєму розпорядженні на початку 1960-х років 30 міссій у Нью-Йорку, 25 – в Пенсільванії, 7 – у Каліфорнії. Економічна криза змушувала людей шукати підтримку в стінах секти, і на початку 1940-х років кількість її адептів обчислювалося десятками тисяч. Разом із кількістю сектантів, росла і кількість грошей на рахунку Бейкера. Тепер він запросто купував заміські резиденції з парками і басейнами, численні торгові підприємства, ресторани, перукарні і кравецькі майстерні.

Зрозуміти причини такого успіху руху дуже складно. Хтось вважає Бейкера божевільним, хтось, навпаки, занадто розумним. Себе ж він називав «тілом, в яке вселилася душа Бога». А вселилася вона у негра, тому що Бог вирішив проявити себе через самого знедоленого.

Було величезною честю отримати запрошення пообідати за одним столом з Дівайном. Він забороняв своїм послідовникам красти, споживати спиртні напої, грати в азартні ігри та лотерею, курити, лаятися; засуджував расові та інші забобони. Бейкер стверджував, що всі його послідовники – безсмертні. І навіть якщо б вони померли, то їх дух переселиться в інше тіло і буде продовжувати жити. Він обіцяв, що ніхто з них не буде хворіти, якщо суворо дотримуватиметься вимог його вчення.

Всі його висловлювання, репліки, мови, бесіди стенографувалися секретарями і друкувалися в газеті руху, яка називалася «Новий день». Послідовники отця Дівайн ділилися на «братів» і «ангелів». Перші вели звичайний спосіб життя і тільки брали участь у проповідях і банкетах. «Ангели» відмовлялися на користь Дівайн від своєї власності і капіталів, безкоштовно жили і харчувалися в його резиденціях, перебуваючи у повному його розпорядженні.

Звичайно, у Бейкера були і противники. Наприклад, колишній його соратник Сент-Джон Вайн висміював його претензії на святість. А єпископ баптистської церкви лавсонії в Нью-Йорку протягом багатьох років доводив у своїх проповідях, що Дівайн – всього лише аферист. І все ж, незважаючи на скандали і викриття, Дівайн ставав все більш популярним. Рух поширився на 25 штатів Америки, а також на інші країни: Канаду, Англію, Австралію, Швейцарію і Австрію.

Після смерті в 1945 році дружини-негритянки, Дівайн знову одружився на білій дівчині Едні Роз Ратчінг (вона була молодша за нього років на 40), яка отримала титул «Милого ангела». Бейкер помер в 1965 році, згідно з твердженнями його послідовників, у віці 101 року. Отець Дівайн не мав ні заступників, ні інших посадових осіб у своїй секті, і Една успадкувала після його смерті керівництво сектою і дуже великі статки. Вона намагалася продовжити справу свого «божественного чоловіка», але замінити Дівайна не вдалося. Після його смерті припинилися банкети, перестала виходити і газета «Новий день». Дівайністи у результаті розбрелися по інших сектам.

Енциклопедія шахрайств та лохотронів – history.lohotron.in.ua

Ще з Енциклопедії:

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: :