Джордж Паркер

У США є цікавий вислів: «Йому можна продати Бруклінський міст!». Так кажуть про людей, які виявляють зайву наївність і довірливість в грошових питаннях. Причому, з’явилася ця фраза не на порожньому місці. Якось один чоловік на ім’я Джордж Паркер успішно продавав пам’ятку Нью-Йорка протягом багатьох років.

Це може здатися дивним, але клієнти знаходилися.

Бруклінський міст був урочисто відкритий 24 травня 1883 року. Вже в перший день спорудою скористалися близько 150 000 людей. Правда, через кілька днів пішли чутки про те, що міст занадто не надійний, і в будь-який момент може впасти. Для того, щоб довести міцність, нью-йоркська влада пішла на сміливий крок: орендувала в цирку 21 слона і провела по мосту. Незабаром з’явилися бажаючі продати і купити такий чудовий міст.

Бруклінський міст

Про самого Джорджа Паркера відомо не багато, але відомо, що народився він в Нью-Йорку, а перший раз зважився продати Бруклінський міст після того, як посперечався з друзями. Він запевняв їх, що здатний продати будь-яку річ. А ті жартома запропонували Джорджу продати Бруклінський міст. З цього все і почалося.

Він знайомився з людьми прямо на мосту і починав розповідати їм про те, що є господарем мосту, але вирішив продати його. Далі Паркер починав пояснювати, як це вигідно – володіти такою чудовою спорудою.

Бруклінський міст

У будь-який момент можна перекрити його шлагбаумом і брати гроші з пішоходів та транспортних засобів.

Ймовірно, Джордж Пакер, дійсно, був природженим продавцем: він знаходив бажаючих придбати цей чудовий міст у власність і укладав угоду з фальшивими документами. Якщо у покупця не знаходилося потрібної суми, Паркер йшов на поступки – дозволяв придбати міст в кредит і виплачувати гроші частинами.

Клієнт йшов задоволеним, він став власником цілого моста в величезному місті. Ніхто навіть не підозрював, що в Нью-Йорку не можна було продавати міську власність в приватні руки.

Як тільки «власник» намагався встановити пропускний пункт для збору плати за користування мостом, тут же з’являлася поліція.

А ось сам Джордж Паркер навіть відкрив офіс з продажу нерухомості. Природно, теж «липовий». Як стало згодом зрозуміло, одного Бруклінського моста шахраєві було мало, у сферу його інтересів потрапили й інші об’єкти. наприклад, він вдало «продавав» нью-йоркський спортивний комплекс «Медісон-сквер-гарден», Статую Свободи, Музей Метрополітен. Всі покупці отримували такі ж фальшиві свідоцтва, як і щасливі «володарі» Бруклінського мосту.

Але, все хороше коли-небудь закінчується. У 1928 році Джордж Паркер був заарештований.

Джордж Паркер

17 грудня суд виніс шахраєві вирок – довічне ув’язнення. Відбувати ув’язнення Паркер був відправлений до в’язниці Сінг-Сінг, розташовану в місті Оссінінг, в 48 кілометрах від Нью-Йорка. У катівнях цієї в’язниці геніальний комбінатор провів 8 років, там же він і помер в 1936 році.

За рік до його смерті в’язницю Сінг-Сінг відвідали радянські письменники І. Ільф і Є. Петров, які здійснювали поїздку по Сполученим Штатам. Своїми враженнями про цей візит Ільф і Петров поділилися в книзі «Одноповерхова Америка», присвятивши в’язниці окрему главу з назвою «Електричний стілець».

Відео версія від ICTV:

 

Енциклопедія шахрайств та лохотронів – history.lohotron.in.ua

 

Ще з Енциклопедії:

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: :